Pračka Zanussi ZWSE 7120 V : Recenze

Zanussi ZWSE 7120 V

Zanussi ZWSE 7120 V
9.3

Kvalita praní

9.5 /10

Hlučnost

9.1 /10

Spotřeba

9.2 /10

Cena/výkon

9.4 /10

Výhody

 • Rozměrově kompaktní SLIM pračka
 • Velmi dobrá hodnota spotřeby
 • Snadné ovládání

Nevýhody

 • Zhoršené hodnoty hlučnosti
 • Poměrně malá kapacita

Zjistit aktuální cenu

Jak jste si již zvykli, čas od času pro vás na našem webu připravíme test některé z v současné době oblíbených praček. Poměrně rádi vídáme v našich testech právě pračky značky Zanussi. Za našeho pohledu se, až na výjimky, jedná o velmi dobré přístroje v nižších cenových relacích. Pračka, která bude předmětem naší recenze dnes, tedy Zanussi ZWSE 7120 V, podle nás tyto parametry splňuje. Ovšem jak si vedla v dalších ohledech, to vám řekneme v recenzi.

Provedení

Předně bychom si měli říct, že se jedná o volně stojící pračku s předním plněním. To je ve velké míře určující pro další vlastnosti pračky. Nese to s sebou výhody (především větší technologickou a funkční vyspělost), ale i nevýhody (například to, že se musíte při nakládání a vykládání prádla ohýbat). Pokud jde o rozměry pračky, určitě byste se na ně měli zaměřit. Výška a šířka jsou standardní (85 centimetrů na výšku x 59,5 centimetru na šířku), ale hloubka je speciální. Do hloubky měří pračka pouze 37,7 centimetru, patří totiž mezi takzvané SLIM modely, a máte tedy jistotu prostorové úspornosti. Vejdete se s ní i do menší koupelny, byť je to zaplaceno menší kapacitou bubnu (pouze 5 kilogramů). Hmotnost pračky je 58 kilogramů, což je slušný výsledek ve srovnání s dalšími přístroji v našem testu. S tím přichází i větší mobilita a snazší manipulace.

Zanussi ZWSE 7120 V

Pračka se svým designem nikterak nevymyká průměru. Prodává se v bílé barvě, která je značně neutrální a hodí se do každé domácnosti. Její dvířka jsou prosklená, ovšem s rámem z bílého plastu. To nám přijde trošku jako škoda, protože pokovování rámu běžně dodává pračce na eleganci. V horní části pračky se pak nachází dávkovač pracího prostředku a ovládací panel, sestávající z otočného kolečka a LCD displeje (který vás informuje o průběhu pracího cyklu). Pokud je nám známo, lze sehnat pračku Zanussi ZWSE 7120 V pouze s anglickým popisem ovládacího panelu, což nás mrzí. Je to poněkud nekomfortní, ačkoliv dnes velká část populace umí anglicky a všechny programy jsou vysvětlené v českém návodu.  Displej nás pak zaujal tím, že se dobře čte i za plného osvětlení. Více toho o designu pračky říct nemůžeme, rozhodně není tím, čím nás tato pračka zaujala.

Podívejme se jí ještě závěrem této kapitolky pod plášť, na její jednotlivé součástky. Vana pračky je carboranová, což je dobré. Buben je nerezový, přičemž jeho objem je 41 litrů. Je to vcelku malé číslo, ale to je dané tím, že jde o SLIM pračku. Ostatně, kapacita bubnu, která činí 5 kilogramů prádla, tomu odpovídá. Přijde nám to ale i tak málo, pokud zvažujete koupi této pračky, měli byste o kapacitě zapřemýšlet. Buben pak dále disponuje kontrolou vyvažování náplně. Pračce samozřejmě nechybí přijatelný, byť poněkud hlučnější, motor. Kromě toho má pračka celkem 4 nastavitelné nožičky, díky kterým lze vyrovnat nerovnosti podlahy (pračka musí stát rovně, jinak hrozí, že její senzory a ochranná opatření nebudou fungovat dobře).

Zanussi ZWSE 7120 V ovládací panel

Spotřeba a zpracování

Pojďme se podívat na jednotlivé charakteristiky provozu pračky, zejména na technické údaje. Jedním z těch, které vás určitě zajímají, je spotřeba. O té vám dá nejucelenější údaje energetický štítek pračky, který musí výrobce k přístroji přiložit. My z něj třeba vyčteme, že se jedná o pračku energetické třídy A++, což sice není úplně špatný výsledek, ale ani nejlepší. Nejvyšší energetická třída je ještě úspornější. Projevuje se to například ve vypočtené roční spotřebě, která dosahuje 143 kWh za rok. Ačkoliv to není špatné číslo, pro takovou pračku by bylo možné ho ještě snížit. Na cyklus tedy připadá 0,65 kWh, což je pro vás rozhodně mnohem více vypovídající. Roční průměrné spotřeby totiž dosáhnete jen stěží. Roční spotřeba vody je 8999 litrů, opět ale doporučujeme sledovat spotřebu na cyklus, která činí 40 litrů. To je dobré číslo ve srovnání s ostatními pračkami, musíte to ale brát tak, že je dané zredukovanou kapacitou SLIM bubnu.

 Energetický štítek vám ale prozradí o pračce mnohem více. V případě Zanussi ZWSE 7120 V třeba také to, že je poměrně hlučná. Při praní generuje zvuk o intenzitě 59 decibelů, při odstřeďování dokonce 78 decibelů. To nejsou úplně nejlepší hodnoty a rozhodně vám tedy doporučujeme pračku umístit co nejdále od obytných částí domu. Bude vás výrazně méně rušit. Kapacita bubnu, jak už jsme si řekli, je 5 kilogramů. Účinnost praní je, jak jsme u současných praček zvyklí, třídy A. Nenapadá nás jediná, která je aktuálně na trhu a měla by horší prací třídu. Důležitý by pro vás měl být také údaj o maximálních otáčkách pračky – ty v tomto případě dosahují hodnoty 1200 otáček za minutu, což je docela dobré číslo. Nicméně znamená to pouze odstřeďování třídy B, které pro vás v praxi znamená zbytkovou vlhkost v prádle 45 ž 54 procent.

Zanussi ZWSE 7120 V Energetický štítek

Přejděme nyní od technických parametrů k funkčnímu vybavení. Platí totiž, že dobrá pračka by vám v dnešní době měla umět nabídnout něco navíc. Vezměme funkce postupně od těch nejběžnějších až po ty pokročilé. Především nechybí dětská bezpečnostní pojistka, která vám umožňuje pračku během cyklu uzamknout a tímto způsobem zajistit, aby si vaše děti nemohly ublížit. Určitě se vám může vyplatit také funkce, nazvaná zvláštně „Nastav a jdi“. V zásadě se ale nejedná o nic jiného, než o klasický odložený start. Díky té můžete odložit spuštění praní až o několik hodin (přesněji o 30 minut až 20 hodin) tak, aby vám to vyhovovalo. Lze tak prát třeba nad ránem, nebo naopak v době, kdy nejste doma. Snáze tak využijete třeba i zlevněných nočních tarifů elektřiny. Díky tomu ledacos ušetříte.

Nechybí funkce Fuzzy Logic, kterou u moderních praček oceňujeme. Díky ní je přístroj schopen s ohledem na hmotnost náplně vhodně reagovat a vytvořit optimální nastavení cyklu pro maximální efektivitu praní a co nejmenší spotřebu. Důležitý je Eco ventil, díky kterému se pracuje optimálně s pracím prostředkem a brání se zbytečným únikům vody. Při praní si pak můžete upravit teplotu (studená voda, 30°, 40°, 60° a 90°), otáčky (700, 900, 1200 za minutu) a nastavit extra rychlé praní (čímž se čas u každého cyklu zkrátí na polovinu) nebo extra máchání. Kvůli bezpečnosti pračce nechybí ochrana proti přetečení.

Zanussi ZWSE 7120 V bubn

Programy

Posledním bodem, na který se zaměříme, bude programová výbava pračky. Ta je podobná, s jakou se setkáváme běžně, čítá celkem 14 programů. Přijde nám ale škoda, že není trochu širší. Pravda, obsahuje některé velmi zajímavé programy, které rozhodně stojí za zmínku (Bavlna Eco pro úsporné praní, Vlna pro obzvláště šetrné praní vlněného oblečení, Snadné žehlení s redukcí zmačkání nebo třeba Mini 30 pro praní během půlhodiny), některé nám ale chybí. Je třeba škoda, že pračka nemá program pro praní sportovního oblečení nebo některých velmi jemných tkanin, jako je například hedvábí.

Pračka Zanussi ZWSE 7120 V

Programy:

 • Bavlna
 • Bavlna + předpírka
 • Bavlna Eco
 • Syntetika
 • Mix 20
 • Jemné
 • Vlna/Ruční praní
 • Máchání
 • Vypuštění
 • Odstředění
 • Snadné žehlení
 • 5 košil
 • Mini 30
 • Džíny

Verdikt

Závěrem už zbývá pračku Zanussi ZWSE 7120 V pouze celkově zhodnotit. Z našeho pohledu se jedná o šikovného pomocníka do skromnějších domácností. Není technologicky nejvyspělejší, ale ani si na to nehraje. Za cenu, která není příliš vysoká, získáte spolehlivou a kvalitní pračku, která svůj účel splní. Navíc se jedná o SLIM pračku, což může být výhoda zejména v menších bytech. Spotřebou a funkčním vybavením je průměrná, programová nabídka je slušná, hlučnost je trochu vyšší, než jsme čekali. I tak ale hodnotíme pračku jako velmi šikovnou a hodnou doporučení pro méně náročné zákazníky.

Zjistit aktuální cenu

Parametry:

 • Hlučnost při odstřeďování: 77 dB
 • Hlučnost při praní: 58 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 59,5 cm
 • Rozměry – hloubka: 37,7 cm
 • Hmotnost: 58 kg
 • Maximální náplň: 5 kg
 • Objem bubnu: 41 l
 • Typ dveří: sklo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *