Pračka Whirlpool TDLR 60110 : Recenze

Whirlpool TDLR 60110

Whirlpool TDLR 60110
9.4

Kvalita praní

9.2 /10

Hlučnost

9.3 /10

Spotřeba

9.4 /10

Cena/výkon

9.6 /10

Výhody

 • Energetická třída A++ a dobrá spotřeba elektřiny
 • Dobrá spotřeba vody
 • Vysoká kvalita praní
 • 6. Smysl Colours

Nevýhody

 • Lehce ošizená kvalita odstřeďování
 • Menší počet otáček
 • Málo rozmanité programové vybavení

Zjistit aktuální cenu

Pračka, to je dnes základ každé moderní domácnost. V dnešní době již prakticky není možné prát prádlo jinak, než v automatické pračce – nosit každý kus oblečení do čistírny nebo prádelny se nevyplatí, a prát jako dříve u řeky je dnes celkově úplně nemožné. Ovšem aby pračka opravdu dobře sloužila a nevysávala vám zbytečně peněženku, je potřeba pečlivě vybírat a něco málo o pračkách vědět. Proto jsme si pro vás dnes připravili v rámci naší recenze Whirlpool TDLR 60110 test této pračky s horním plněním a pečlivý rozbor jednotlivých parametrů.

Whirlpool TDLR 60110

Provedení

Hned úvodem naší recenze si pojďme povědět, co to znamená, že jde o pračku s horním plněním. Rozdílů oproti klasickým pračkám s předním plněním je hned několik. Tím zásadním, který přímo bije do očí, je víko v horní části pračky. Prádlo se do ní totiž ukládá směrem shora. Rozdílů je ale ještě více – rozdílná kapacita bubnu, menší programová výbava nebo jiné prostorové nároky. Postupně se k nim dostaneme a na každý z nich vás upozorníme. Nyní pojďme dál, zkusme se podívat na celkový design pračky. Na první pohled není ničím zvlášť zajímavý – pračka má bílou barvu, zaoblené hrany a v přední části vás zaujme leda madlo plastového (neproskleného) víka. Nahoře, na zadní straně, pak najdete jednoduchý a nenápadný ovládací panel s centrálním kolečkem, tlačítky a LED displejem. Na tom se zobrazuje průběh programu a zbytkový čas.

Dvířka, jak jsme v našem testu zhodnotili, se otevírají poměrně lehce a jsou dokonale vyvážená. To znamená, že není potřeba je při otevření držet a vyndávat prádlo pouze jednou rukou, nebudou samy od sebe padat. Průměr otvoru dvířek je 21 centimetrů, což nám pro pohodlné vyjmutí a vložení prádla přijde dostatečné. Jen nezapomínejte, že nad pračkou s horním plněním je nutné nechat volný prostor, jinak ji plně neotevřete a přeskládávání prádla bude značně nekomfortní. Místo, které ušetříte kolem pračky, bohužel ubíráte nad ní, to je obecně platný fakt spojený s pračkami s horním plněním.

Whirlpool TDLR 60110 ovládání

Abychom nezapomněli, ještě vám dlužíme rozměry pračky, které jsou po řadě výška 90 centimetrů, šířka 40 centimetrů, hloubka 60 centimetrů. Nijak nevybočují z průměru praček s horním plněním a znamená to, že se vám přístroj v pohodě vejde i do stísněných prostor. Hmotnost je 62 kilogramů, délka přívodní hadice 1,2 metru, délka odpadní 1,5 metru. To je akorát, aby hadice z pračky dosáhla k přívodu/odvodu vody.

Spotřeba a zpracování

Když jsme si prošli vnější vzhled pračky, mohli bychom se teď podívat i na to, jak vypadá uvnitř. Jejím základem je univerzální, klasický motor. To nás příliš nenadchlo, protože takový motor bývá náchylnější na poruchy a má menší životnost (ovšem výrobce mu věří, na výrobek poskytuje pětiletou záruku po registraci na stránkách společnosti). Líbí se nám ale materiál vnitřních součástek – nádrž je z durapropu, což je velmi tvrdý a odolný materiál, buben je pak nerezový (a tedy odolný vůči korozi). Jeho objem je 42 litrů, což je lehce podprůměrné číslo ve srovnání s předem plněnými pračkami. Buben praček s horním plněním bývá ale obecně o něco menší. Kapacita tohoto bubnu je 6 kilogramů prádla, což nám přijde na pračku s horním plněním za takovou cenu jako slušné číslo. Nechybí ani tříkomorová násypka pracích prostředků a vnitřní filtr.

Pokud jde o spotřebu, patří tato pračka do energetické třídy A++, což není zrovna špatný výsledek. U praček s horním plněním se s vyšší třídou setkáváme jen zřídka, takže za spotřebu určitě palec nahoru. Za jeden cyklus se spálí „pouze“ 0,5 až 1 kWh elektřiny (v závislosti na programu a teplotě), což ročně dává 173 kWh elektřiny, a spotřebuje se jen asi 38,7 litru vody za cyklus. Abychom vás neochudili, roční spotřeba vody se pohybuje 8 500 litrů vody (opět v závislosti na programu a intenzitě praní, nelze to odhadnout úplně přesně).

Whirlpool TDLR 60110 energetický štítek

Co se týče samotného praní a odstřeďování, máme několik parametrů, které nám mohou pomoci kvalitu vyjádřit. Začněme klasickým praním. Maximum pračky je na 1000 otáčkách, což je pro běžné praní plně dostačující. Hluk, který se při praní generuje, dosahuje intenzity 59 dB, což je skvělé číslo. Navíc účinnost praní dosahuje třídy A, která je v tomto ohledu nejvyšší. Na druhou stranu, co se týče odstřeďování, jsme trochu zklamaní. Takový počet otáček není plně dostačující, hlučnost 76 dB je také v kontrastu s velmi tichým praním. Navíc v účinnosti odstřeďování patří až do třídy C, což znamená (podle údajů od výrobce) 62 % zbytkové vlhkosti. To není úplně dobrý výsledek.

Bezpečnost pračky Whirlpool TDLR 60110 na nás každopádně udělala dobrý dojem. Disponuje dětskou pojistkou, takže se nemusíte bát, že by vaše dítka mohla na pračce pomačkat knoflíky, samy ji spustit nebo se do ní snad zavřít během cyklu. Příznivě hodnotíme přítomnost systému vyrovnání nestability. Ten reaguje na přílišné chvění a vibrace pračky a nedovolí tedy, aby se v koupelně hýbala nebo aby se při vysokých otáčkách převrhla. Stejně tak nám připadá dobré, že se pračka vždy zastaví s víkem bubnu nahoře. Nestane se, že byste otevřeli dvířka a museli buben ručně přetáčet.

Programy

Ještě než s recenzí skončíme, přejděme k programovému a funkčnímu vybavení, jímž pračka Whirlpool TDLR 60110 disponuje. Celkem u ní najdeme 9 programů (není to moc, ale pro pračky s horním plněním je takové číslo běžné), jejichž seznam je na konci této kapitolky. Kromě těch klasických pro bavlnu, syntetiku nebo jemné prádlo stojí určitě za zmínku program pro praní vlny ve studené vodě (pračka umí udělat i takzvanou kolébku pro praní vlny), či program pro praní barevného prádla ve studené vodě. Právě to, že se nepere za vysokých teplot, má za následek větší trvanlivost barev. Takové praní je k nim totiž výrazně šetrnější.

Whirlpool TDLR 60110 vršek

Po ukončení programu můžete využít funkce provětrávání, neboli v originále FreshCare. Pokud nebudete moci prádlo hned vybrat z bubnu, ale nechcete, aby zatuchlo, můžete ho nechat provětrávat vzduchem. Pochopitelně nemůže chybět funkce odložení startu o 1 až 24 hodin. Chybět nemůže ani technologie 6. Smyslu, která je pro spotřebiče Whirlpool běžná. Pračka prádlo sama zváží a za pomoci senzorů pak celý průběh praní sleduje a optimalizuje spotřebu vody i pracího prostředku. Za zmínku ještě určitě stojí senzorová kontrola tvorby pěny (a následná redukce při nadměrném pěnění) a Eco kulička, která brání úniku pracího prostředku (čímž se zvyšuje účinnost praní a snižují náklady.

Programy

 • Směs / Denní 40 °C
 • Bavlna 30/40/60/95 °C
 • Syntetika 30 až 60 °C
 • Jemné prádlo 30 °C
 • Vlna studená
 • Program pro barevné prádlo 40 °C
 • ECO bavlna 40 až 60 °C
 • Máchání a odstřeďování
 • Intenzivní odstřeďování

Finální verdikt

Jak bychom zhodnotili pračku Whirlpool TDLR 60110 celkově? Za nás jde rozhodně o zajímavý model z kategorie praček s horním plněním. Designově nevyniká, ale ani nijak neurazí, je prostě průměrná. Líbí se nám některé technické vychytávky, jako je funkce FreshCare, technologie 6. Smyslu, Eco kulička nebo senzory pro sledování tvorby pěny. Spotřeba pračky je velmi dobrá, až jsme byli překvapení, stejně tak parametry praní. U odstřeďování má však, pravda, určité rezervy. Počet programů není příliš velký, ale to je u praček s horním plněním běžný rys, to je potřeba vzít v úvahu. Suma sumárum se nám tato pračka líbí a určitě ji můžeme doporučit.

Whirlpool TDLR 60110 otevřená

Zjistit aktuální cenu

Parametry

 • Hlučnost při praní: 59 dB
 • Hlučnost při odstřeďování: 76 dB
 • Rozměry – výška: 90 cm
 • Rozměry – šířka: 40 cm
 • Rozměry – hloubka: 60 cm
 • Hmotnost: 62 kg
 • Maximální náplň: 6 kg
 • Objem bubnu: 42 l
 • Typ dveří: plast

4 komentáře: „Pračka Whirlpool TDLR 60110 : Recenze

 • 10.2.2018 (23:02)
  Permalink

  Pračka absolutně k ničemu! Před nákupem se podívejte do návodu, ať víte, do čeho jdete. Pokud ji totiž nenaplníte minimálně 3 kg prádla, NEŽDÍME! Dokonce ani neodstředí dost vody, takže prádlo lovíte ve vodě. Už jen otočení bubnem plným prádla s hladinkou vody je o prsty.

  Ani programy na jemné prádlo nevyždímou méně, než 3 kg prádla. V návodu stojí „pokud se prádlo nevyždíme, přidejte další a ždímejte společně.“ To je snad vtip. Kde ho mám vzít? Prát další prádlo vedle v jiné pračce? 😀

  Dámy, máte doma 3kg jemných halenek stejné barvy? Nebo 3 kg svetrů? Pokud ne, jsou vlastně programy na jemné prádlo zbytečné. Od Whirlpoolu jsem takový nesmysl opravdu nečekala.

  Reagovat
  • 25.3.2018 (12:34)
   Permalink

   Dobrý den,
   nesouhlasíme, že by pračka byla vyloženě k ničemu, ale je pravda, že mít 3 kilogramy prádla na ždímání je občas problém… Navíc návod na nás nepůsobí úplně nejlépe. Nicméně – na jednu stranu je běžné, že má praní svůj spodní limit náplně (byť je to někdy nepraktické), a na druhou stranu, nepotřebujete 3 kg halenek nebo 3 kg svetrů. Mokré váží oblečení podstatně více.

   Reagovat
 • 10.11.2018 (19:45)
  Permalink

  A ta kvalita, to je něco. Čtěte diskuze, ať víte do čeho jdete. Whirlpool už nikdy!

  Reagovat
  • 15.11.2018 (8:48)
   Permalink

   Mrzí nás, že nejste s pračkou spokojen, to se může stát. Nicméně stojíme si za tím, že Whirlpool je dobrá značka 🙂

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *