Pračka Whirlpool AWO/C 6304 : Recenze

Whirlpool AWO/C 6304

Whirlpool AWO/C 6304
8.75

Kvalita praní

9/10

  Hlučnost

  8/10

   Spotřeba

   10/10

    Cena/výkon

    9/10

     Výhody

     • Pestrý výběr programů (18)
     • Jednoduchá obsluha a dostatečná šířka plnícího otvoru
     • Cena
     • Energetická třída A+++

     Nevýhody

     • Časová náročnost některých programů
     • Design a použité materiály
     • Hlučnost
     • Chybí možnost dodatečného nastavení teploty programu

     Zjistit aktuální cenu

     Pračky tvoří již řadu let neodmyslitelnou součást našich domácností. Doby, kdy bylo potřeba prát prádlo zdlouhavě ručně u potoka nebo na valše, je dávno pryč. Stejně jako třeba sušičky jsou pračky pro dnešní generaci samozřejmostí. Vzhledem k tomu, kolik jich na trhu je, se ale při výběru můžete velmi snadno napálit. Aby k tomu nedošlo, nabízíme vám náš profesionální pohled. Dnes se zaměříme na pračku Whirlpool AWO/C 6304, která vás jistě překvapí nejen svou velmi nízkou spotřebou. Na druhou stranu, ne všechno je na ní ideální. Pojďme se na to podívat postupně.

     pracka-whirlpool-awoc-6304

     Provedení

     Model patří mezi spotřebiče s předním plněním. Výhodou takových praček je, že při skládání prádla dovnitř si můžete koš s prádlem přitáhnout přímo před dvířka. Starší lidé však mohou mít problém se zády při sklánění se k zemi. Při plnění bubnu je totiž potřeba se ohnout nebo si kleknout. Design pračky sice není nijak propracovaný, běžnému zákazníkovi to však nejspíše nebude vadit.

     pracka-whirlpool-awoc-6304-1

     Výrobci navrhli pro tento spotřebič buben s unikátním povrchem a zdvihacími žebry s cílem zabezpečit praní vašich oděvů s nejvyšší možnou péči při nízkých teplotách. I díky této technologii se pračka vyznačuje vysokou účinností, zároveň je však díky nízké teplotě vody skvěle postaráno o uchování barev. Nemusíte se tedy bát, že by vám prádlo po čase vybledlo. Buben pračky Whirlpool AWO/C 6304 je originální také díky svému asymetrickému pohybu, který přispívá k důkladnějšímu rozložení prádla při praní. I tato technologie přispívá ke kvalitnímu a šetrnému vyprání vašeho oblečení. V rámci rozdělení praček podle účinnosti praní je tento model zařazen do nejvyšší skupiny, do třídy A, což je na takto levnou pračku naprosto vynikající umístění.

     Pokud jde o dvířka, jsou prosklená, mají průměr 39 centimetrů a umožňují jednoduchý vstup do 46-litrového bubnu. Samozřejmostí je pro pračku i LED ukazatel, který vás informuje o zaneseném filtru nebo o ucpaném přívodu vody.

     Spotřeba a zpracování

     Úsporná pračka Whirlpool AWO/C 6304 patří do energetické třídy A+++. Takové spotřebiče patří mezi nejúspornější na trhu a tento model to stoprocentně potvrzuje. Rozhodně se nemusíte bát, že by vás potají vysával, to určitě ne. Efektivita přeměny energie na výkon je zde opravdu vysoká.

     spotreba-pracky-whirlpool

     Do bubnu se vejde maximálně šest kilogramů prádla, což je poměrně dobrá kapacita. Navíc nám to hodně napoví ohledně spotřeby. Pro představu, při maximální náplni a průměrném počtu praní za měsíc můžeme lehce odhadnout, že do energetického provozu pračky ročně zainvestujete zhruba 800 korun. V rámci spotřeby vody se dostaneme na 8200 litrů. Obojí jsou celkem solidní čísla. Co se týče intenzity odstřeďování, maximální možný výkon tohoto modelu značky Whirlpool je 1200 otáček za minutu. Díky tomuto parametru musíme bohužel pračku Whirlpool AWO/C 6304 zařadit „až“ do třídy B účinnosti odstřeďování (v prádle zůstane asi 52 % vody). Pro porovnání, třídy účinnosti jsou rozdělené od A do G, přičemž A představuje špičkové ždímání (v prádle zůstane méně než 45 % vody) a G nejhorší ždímání (v prádle zůstává až 90 % vody).

     pracka-whirlpool-awoc-6304

     Pračka Whirlpool AWO/C 6304 je populární, mimo jiné, i díky svému šestému smyslu InfiniteCare. Je to senzorová technologie, skrze níž klade pračka důraz na co nejlepší péči o vaše prádlo. Díky speciálním senzorům tento model dokáže rozpoznat objem náplně skrze savost prádla a automaticky tak nastavit zdroje. Optimální výkon pak zajišťuje neustálým monitorováním pracího programu. Ptáte se, k čemu je to dobré? Pak vězte, že se takto dá ušetřit až 50 % energie, času a vody. Další výhodou pračky Whirlpool AWO/C 6304 je Eco monitor, který zobrazuje aktuální spotřebu energie v závislosti na vybraném programu, teplotě, velikosti náplně i dalších zvolených parametrech.

     Tato pračka má k dispozici i funkci odloženého startu. Hodí se především tehdy, když potřebujete mít prádlo vyprané co nejdříve, nejlépe když se vrátíte z práce, ale zároveň nechcete, aby vám přes den zatuchlo. Stejně tak je výhodné využívat nočního proudu a zkusit zapínat pračku v noci, pokud vám nebude příliš vadit hluk.

     Pokud jde o dávkování pracích prostředků, pračka Whirlpool AWO/C 6304 je ideální pro lidi, kteří nemají s praním moc zkušeností a jsou v tomto ohledu začátečníky. Je totiž schopná vám doporučit správnou dávku pracího prostředku. I tak ale v některých případech může dojít k nadměrnému pěnění pracího prostředku, což je špatné a snižuje to kvalitu práce. V takovém případě pračka díky svým senzorům převezme nad tvorbou pěny kontrolu a zajistí udržení účinnosti praní. U starších praček zase mohlo docházet k plýtvání pracími prostředky, protože již během praní unikaly do kanalizace. U tohoto modelu se právě z tohoto důvodu setkáte se speciální Eco kuličkou (klapkou), která během praní uzavírá otvor v nádrží směřující k čerpadlu, takže se prací prostředek dokonale zužitkuje a nevyplaví se zbytečně do odpadu.

     Vzhledem k tomu, že pračku řadíme ke střední třídě praček, nemůžeme od ní očekávat extra tichý chod. Při praní vydává zvuk o intenzitě 59 dB, při odstřeďování to bude až 75 dB. Pro lepší představu doporučujeme podívat se na naši titulní stranu, kde se o hlučnosti praček zmiňujeme podrobněji a srovnáváme je s běžnými zvuky v domácnosti. Hlučnost pračky je do jisté míry daná její schopností otočit buben během ždímání více než tisíckrát za minutu. Proto doporučujeme, abyste ji umístili do koupelny nebo do nějaké technické místnosti, nejlépe dál od běžně obývaných pokojů. Rozhodně není dobrý nápad ji zasadit třeba do kuchyňské linky, protože vám po čase pravděpodobně hluk začne vadit. V poměru s cenou je však i taková hlučnost zanedbatelná. Náš tip, jak hluk pračky při provozu alespoň trochu eliminovat, je vyměnit tenkou přívodovou hadici vody za trochu silnější.

     menu-pracky-whirlpool

     S hlučností úzce souvisí i vibrace, vyvolané ždímáním (respektive pohybem bubnu). Pračka Whirlpool AWO/C 6304 má vyvinutý systém vyrovnávání nestability, který zabraňuje přílišnému pohybu spotřebiče. Elektronický senzor se stará o to, aby pračka při odstřeďování nevibrovala a byla pokud možno stabilní. Možná se budete divit, ale vliv na hlučnost to má velmi výrazný.

     Programy

     Tak jako většina praček, i Whirlpool AWO/C 6304 vám poskytne běžný komfort v podobě základních programů, jako je bavlna a syntetika. To ale není všechno. Tento model dohromady nabízí 18 programů, mezi kterými najdete i speciální programy pro šetrné a rychlé praní. Samozřejmostí jsou prací cykly, jako jemné prádlo, citlivé prádlo (což by bylo třeba spodní prádlo), ale i ruční praní.

     otocne-koliesko-pracky-whirlpool

     Při programu jednoduché žehlení pračka využívá větší množství vody při ždímání a upravuje jeho průběh. Značně se tak eliminuje pokrčení prádla. Šestý smysl Colours pak zase představuje nové programy určené pro různé barvy oblečení, bez ohledu na jeho typ. S teplotou si zase hrají programy, jako je Program 15 °C (pracující s chladnější vodou) nebo Smíšené prádlo, fungující při teplotě 40 °C. Od věci není ani program Vlna, kdy buben provádí zvláštní kolísavý pohyb. Takto pečuje o prádlo z jemné přírodní vlny, aby mu zůstaly zachovány jeho původní vlastnosti.

     Specialitou pračky Whirlpool AWO/C 6304 je i vícefázový program Clean+, který optimalizuje účinnost všech chemických prostředků. Výhodou je, že při něm není nutné využití vysoké teploty (stačí nějakých 25 až 35 °C). Spotřebič je také vybavený antibakteriálním ošetřením násypky Microban. Zabraňuje se tak tvorbě plísní a pachů v nejchoulostivějších částech pračky.

     Programy

     • Bavlna
     • Syntetika
     • Směsi
     • Clean+
     • Colours 15 °C
     • Jemné prádlo
     • Woolmark
     • Vlna
     • Ruční praní
     • Ždímání a odstřeďování
     • Předpírka
     • Intenzivní máchání
     • Intenzivní odstřeďování
     • Eco bavlna
     • Vypouštění vody
     • Lehké žehlení
     • Rychlý program 15 minut

     pracka-whirlpool-awoc-6304

     Finální verdikt

     Pračku Whirlpool AWO/C 6304 zařazujeme do lepší střední třídy. V poslední době je dostupná za velmi příznivou cenu. I přesto, že nemusíte sáhnout hluboko do peněženky a někomu tedy může připadat až podezřele levná, vám ji můžeme doporučit. Za nízkou cenu tak získáte velmi výkonný spotřebič. Výhodou je pětiletá extra záruka na motor, respektive kompresor. Pro její získání ale musíte svou pračku zaregistrovat na stránkách společnosti Whirlpool.

     I přesto, že se vyznačuje velkým množstvím programů, mnohým spotřebitelům chybí právě manuální nastavení teploty programů. S nižší cenou však klesá i komfort při používání produktu a v tomto případě nám pokles nepřipadá nijak nesnesitelný. Produkt proto doporučujeme hlavně tehdy, pokud chcete ušetřit a od pračky načekáte víc, než vyprání běžného prádla.

     Zjistit aktuální cenu

     Parametry

     • Hlučnost při praní: 59 dB
     • Hlučnost při odstřeďování: 75 dB
     • Rozměry – výška: 84,5 cm
     • Rozměry – šířka: 59,5 cm
     • Rozměry – hloubka: 52 cm
     • Hmotnost: 72 kg
     • Maximální náplň: 6 kg
     • Objem bubnu: 46 l
     • Typ dveří: sklo

     Napsat komentář

     Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *