Pračka Whirlpool AWOC 0714 : Recenze

Whirlpool AWOC 0714

Whirlpool AWOC 0714
9.4

Kvalita praní

9.4 /10

Hlučnost

9.7 /10

Spotřeba

9.2 /10

Cena/výkon

9.4 /10

Výhody

 • Energetická třída A++ a dobrá spotřeba
 • Vestavná pračka – netřeba řešit design
 • Velmi tichý chod
 • Velký počet programů

Nevýhody

 • Chybí dětská pojistka
 • Složitější montáž

Zjistit aktuální cenu

Jelikož doba pokročila, začíná se kromě praktické funkce elektrospotřebičů řešit i jejich design. Spotřebiče by neměly narušovat vzhled místnosti, naopak měly by se stát její pevnou součástí. Toho lze docílit s pomocí vestavných spotřebičů, které prostě umístíte do kuchyňské linky nebo nábytkové stěny. Neruší tak design, je výrazně tišší, ale zato stejně účinný. V dnešní době už nejsou nijak mimořádné ani vestavné pračky. Dnes proto zkontroluje naše recenze Whirlpool AWOC 0714, vestavnou pračku s předním plněním.

Whirlpool AWOC 0714

Provedení

Hned na začátek se můžeme podívat na design pračky. Tím, že jde o vestavný model s předním plněním, je v podstatě pevně daný. V zásadě ji umístíte do kuchyňské linky, zavřete přes ni dvířka skříňky a máte vystaráno. Po vzhledové stránce jde tedy o velmi jednoduchý model – bílá barva, kulatá prosklená dvířka (s úhlem otevírání až 172°) a v horní části násypka se třemi komorami, ovládací panel s displejem. Samotné ovládání je poměrně jednoduché. Probíhá skrze tlačítka a zmíněný LCD displej, který vás informuje o průběhu cyklu a zbytkovém času. Pračka ještě navíc disponuje ukazatelem zanesení filtru, připojení vody a otevření dveří.

Zbytek toho, jak bude pračka s vaší místností ladit, záleží jen a pouze na vás. Doporučujeme v této věci ve všech krocích dodržet návod k montáži. Pokud jde o rozměry, ty jsou u tohoto druhu zboží obzvláště důležité (přístroj se vám musí do skříňky vejít). Pračka Whirlpool AWOC 0714 má na výšku 82 centimetrů, na šířku 59,5 centimetrů a do hloubky 54 centimetrů. Je to o něco málo méně, než s čím se u praček běžně setkáváme.

Whirlpool AWOC 0714 ovládání

Pamatujte ale na to, že i po vestavění by měly kolem pračky zůstat volné prostory, deska skříňky nesmí přiléhat. Jednak kvůli vibracím, které by snižovaly stabilitu všeho nábytku kolem, ale i kvůli teplu – pračka by se přehřívala a to by motoru nemuselo udělat dobře. Zároveň řešte i nosnost skříňky – pračka váží celkem 68 kilogramů, plus naplnění vodou a prádlem. Nosnost dolní desky by tedy měla být alespoň 100 kilogramů. Na závěr ještě zmiňme, že délka přívodního kabelu pračky je 1,5 metru a hadice má 1,2 metru. To vás může v umístění pračky také docela omezit.

Spotřeba a zpracování

Ještě než se podíváme na jednotlivé parametry pračky, nahlédněme jí trochu pod pokličku. O životnosti toho hodně vypoví třeba materiály užité pro vnitřní součástky. Vězte, že pračka Whirlpool AWOC 0714 má klasický, univerzální motor (čímž trochu zaostává za konkurenčními výrobky). Líbí se nám ale, že má vanu z carboranu (jde o kompozitní materiál, plně recyklovatelný, nekorodující a tlumivý). Buben je nerezový, což je běžná klasika. Průměr otvoru je 30 centimetrů, což je dostatečné pro pohodlné vkládání a vyndávání prádla z pračky.

Co se týče parametrů praní, klíčová je maximální hmotnost náplně. V rámci jednoho cyklu vypere tato pračka maximálně 7 kilogramů prádla, což je o něco méně, než na co jsme zvyklí u špičkových modelů. Nicméně pro tříčlennou rodinu je to ideální, ani zbytečně málo, ani zbytečně moc. Co je poměrně důležité, to je spotřeba. Pračka Whirlpool AWOC 0714 patří do energetické třídy A++, což je dobrý výsledek. Znamená to, že na jejím provozu nebudete prodělávat. Máme-li si spotřebu nějak vyčíslit, pak vám pračka za rok spálí 194 kWh energie (samozřejmě v průměru, počítá se s 220 pracími cykly za rok). Spotřeba na jeden cyklus je tedy lehce pod jednu kWh v závislosti na programu. Spotřeba vody je ale poměrně vysoká, 11 880 litrů za rok (při 220 cyklech), to je asi 52 litrů na jedno praní.

Whirlpool AWOC 0714 energetický štítek

Přejděme k samotnému praní – to je na vysoké úrovni. Účinnost praní je třídy A (což je nejlepší možný výsledek), maximum otáček je 1 400, což je optimální počet a hlučnost je velmi malá. Jen 50 dB, to je skvělá hodnota. U odstřeďování je výsledek obdobný – třída účinnosti odstřeďování je B, tj. druhá nejlepší. Podle údajů od výrobce zůstává v prádle po odstředění jen asi 48 % vlhkosti. Hlučnost při odstřeďování je pak 72 dB. Na první pohled, ve srovnání s hlučností praní se to může zdát docela dost, ale opak je pravdou. Je potřeba si uvědomit, jakých otáček musí pračka při odstřeďování dosáhnout. Ve srovnání s konkurencí je pak 72 dB ještě poměrně tiché odstřeďování.

Z hlediska bezpečnosti příznivě kvitujeme, že pračce nechybí ochranný systém Aquastop proti přetečení. Tato technologie zabraňuje jakémukoliv úniku vody z pračky i z hadice. Jakmile je únik vody zjištěn, tento ochranný systém vypne celý prací cyklus, uzavře přívodní ventil a vyčerpá z pračky vodu. Stejně tak je pračka vybavena systémem vyrovnávání nestability, díky čemuž jsou redukovány vibrace a pračka se méně třepe. Jen nám přijde škoda, že pračce chybí dětská pojistka, takže si při praní musíte děti hlídat, aby vám s přístrojem něco neprovedly. U vestavné pračky, která je zavřená do skříňky, to ale nemusí až tolik vadit.

Whirlpool AWOC 0714 vestavění

Programy

Programové vybavení pračky Whirlpool AWOC 0714 hodnotíme velmi kladně, to bychom si měli říct hned na začátek. Kromě standardních a dnes již běžných funkcí, jako je odložený start (umožňující spustit prací cyklus se zpožděním až 24 hodin) nebo reset, disponuje celou řadou chytrých technologií. Máme na mysli především technologii z dílen Whirlpool, takzvaný 6. Smysl, který řídí celý prací cyklus. Přizpůsobí teplotu a množství vody i otáčky množství prádla a jeho druhu, stejně tak zajistí optimální dávkování pracích prostředků. Ušetří to až 50 % energie. Líbí se nám i kontrola tvorby pěny. Senzor totiž zabraňuje snížení účinnosti máchání při nadměrném pěnění pracího prášku, čímž zajišťuje vhodné podmínky pro účinné praní. S účinností praní souvisí také takzvaná Eco kulička. Ta během praní souží jako plovák a zabraňuje úniku pracího prostředku do odpadu, zatímco při vypouštění se posouvá a umožňuje úplné vypuštění vody.

Whirlpool AWOC 0714 pračka

 

Pojďme se teď podívat na jednotlivé programy. Je jich celkem 18 (přičemž se však některé se liší pouze teplotou, popřípadě intenzitou otáček). Zmiňme si alespoň ty nejzajímavější – jedním z nich je určitě program Lingerie – spodní prádlo. Ten zajišťuje příjemné zacházení s jemným prádlem, které může být velmi choulostivé. Oceňujeme také přítomnost programu pro praní vlny, pračka je navíc vybavena funkcí kolébky pro praní vlny, kdy se užívá kolísavého režimu bubnu. Specialitou je pak ještě třeba program Clean+, který zajišťuje účinnost chemických pracích prostředků i za užití nízkých teplot. Velice se nám líbí také program Bavlna antibakteriální, který využívá vysoké teploty (95 °C) ke sterilizaci prádla. Pračka také disponuje funkcí Snadné žehlení, díky čemuž je redukována intenzita odstřeďování a máchání, aby nedošlo k přílišnému zmačkání prádla.

Programy

 • Bavlna 40°C
 • Bavlna 60°C
 • Bavlna antibakteriální 95°C
 • Syntetické 30°C
 • Syntetické 40°C
 • Syntetické 60°C
 • Clean+
 • Jemné prádlo 30°C
 • Jemné prádlo 40°C
 • Vlna 40°C
 • Lingerie 30°C
 • Ruční praní 40°C
 • Rychlé praní 30°C
 • SuperEco 60°C
 • Jemné odstřeďování
 • Máchání a odstřeďování
 • Intenzivní odstřeďování
 • Vypouštění vody

Finální verdikt

Nyní již zbývá pouze pračku Whirlpool AWOC 0714 celkově zhodnotit. Určitě nám přijde mezi vestavnými pračkami (které jsou do určité míry specifické) na vysoké úrovni. Má dobrou úroveň spotřeby (energetická třída A++), jen spotřeba vody je poněkud vyšší, než bychom čekali. Hlučnost pračky je přímo skvělá, stejně tak se nám líbí optimální hodnota otáček. Přijde nám trochu škoda, že některé detaily hodnocení zbytečně kazí (třeba absence dětské pojistky), ale jinak se nám zamlouvá funkční i programové vybavení pračky. Jak ji tedy zhodnotit celkově? Určitě patří mezi to lepší, co trh s pračkami momentálně nabízí a můžeme vám ji s klidným svědomím doporučit.

Zjistit aktuální cenu

Parametry

 • Hlučnost při praní: 50 dB
 • Hlučnost při odstřeďování: 72 dB
 • Rozměry – výška: 82 cm
 • Rozměry – šířka: 59,5 cm
 • Rozměry – hloubka: 54 cm
 • Hmotnost: 68 kg
 • Maximální náplň: 7 kg
 • Objem bubnu: 50 l
 • Typ dveří: sklo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *