Pračka Whirlpool AWE 66710 : Recenze

Whirlpool AWE 66710

Whirlpool AWE 66710
8.6

Kvalita praní

8.0 /10

Hlučnost

7.8 /10

Spotřeba

9.5 /10

Cena/výkon

9.0 /10

Výhody

 • Cena
 • Množství programů a funkcí
 • Jednoduché ovládání
 • Možnost nastavení otáček

Nevýhody

 • Krátký elektrický kabel
 • Krátká hadice na přívod vody
 • Chybí zvuková signalizace
 • Po otevření zůstatková voda vyteče na prádlo

Zjistit aktuální cenu

Věděli jste, že pračka se řadí ve spotřebě elektrické energie v domácnosti hned za ledničky a mrazáky? Ne? Pak vězte, že tomu tak opravdu je. Jedním ze základních parametrů, které u ní tedy musíte sledovat, je spotřeba elektrické energie a spotřeba vody. Řada praček, které se mohou pochlubit nízkou cenou, se přesto nevyplatí právě proto, že po několika letech nebo dokonce měsících začnete v důsledku vysoké spotřeby prodělávat. Zkuste tedy být šetrní, neházet peníze jen tak z okna a před nákupem si každou vybranou pračku pozorně prostudujte. Můžeme vám v tom koneckonců pomoct.

V dnešní recenzi se podíváme na pračku Whirlpool AWE 66710, která patří mezi velmi prodávané modely. Jedná se o šikovný model s řadou technologických funkcí. Při její ceně si můžeme na rovinu říci, že si s ní pořídíte za málo peněz hodně muziky. Ostatně, dost planých řečí, pojďme se na něj ale podívat blíž.

3whirlpool-awe-66710

Provedení

Čeho si všimnete nejdříve již při letmém pohledu na model bude, že Whirlpool AWE 66710 patří mezi spotřebiče plněné shora, takže se skvěle hodí například do stísněných prostorů v menších bytech. Prostorová nenáročnost je totiž hlavní výhodou těchto modelů. Pokud jde o cenu, která není příliš vysoká, ta se odráží právě od menší obliby tohoto typu praček. Je poměrně výhodná, většina lidí však stále dává přednost o něco dražším pračkám s předním plněním, které jsou pohodlnější.

Najednou je schopná vyprat celkem 6 kilogramů suchého prádla. Takovou kapacitu považujeme za běžný průměr a bohatě to postačí pro obyčejnou čtyřčlennou domácnost. Pokud jde o velikost plnícího otvoru, pračka Whirlpool AWE 66710 má menší otvor se šířkou 21 centimetrů. To už se nám zdá trochu méně pohodlné.

5whirlpool-awe-66710

Tak jako většina dnešních praček, i tato vám dává k dispozici množství ukazatelů a kontrolek. Na přehledném displeji se vám zobrazí informace pokaždé, když bude něco v nepořádku (zanesený filtr, špatný přívod vody, nedovřená dvířka nebo třeba porucha). Bohužel zde ale chybí něco navíc pro vaše pohodlí. Máme na mysli chybějící zvukovou signalizaci skončení programu, která je pro řadu jiných modelů běžnou věcí.

Další nevýhody spatřujeme v příslušenství pračky, zejména v nedostačující délce elektrického kabelu a v délce hadice. Pokud nemáte ventil hned u pračky, ale třeba až za umyvadlem (jako tomu bývá třeba v panelácích), budete si muset přikoupit delší hadici. Ostatně není to jediné mínus, které u nás pračka má. Nelíbí se nám ani plastová pojistka uzavření bubnu. Kovové provedení by bylo lepší, odolnější a také kvalitnější. Ani zásobník na prášek není úplně bez chyby. Po otevření dvířek totiž zbytková voda vytéká na čerstvě vyprané a vyždímané prádlo, a to není to, co bychom si zrovna přáli.

6whirlpool-awe-66710

Spotřeba a zpracování

Výraznou výhodu této pračky oproti jiným modelům spatřujeme v její energetické třídě. Model Whirlpool AWE 66710 se totiž řadí do nejúspornější energetické třídy A+++. Roční náklady se tak pohybují v průměru kolem osmi set korun, což je velmi dobré číslo. Pokud jde o spotřebu vody, ta je o něco vyšší, než je v průměru u podobných praček běžné a šplhá na nějakých osm a půl tisíce litrů. Ani to však není zase taková hrůza.

whirlpool-awe-66710

Poměrně výrazný nedostatek najdete v počtu otáček při odstřeďování. Tento model má své maximum na 1000 otáčkách za minutu. V tomto parametru se zrcadlí i třída účinnosti odstřeďování. Právě pro tuto hodnotu zařazujeme pračku do třídy C ždímání. Pro porovnání, třída A představuje špičkové ždímání, při kterém v prádle zůstává méně než 45 % vody. Naopak třída G představuje víceméně zbytečné ždímání, při kterém v prádle zůstává až 90 % vody. Třída C, o které se u tohoto spotřebiče bavíme, se počítá od 62 % zbytkové vody. Naopak účinnost praní je vysoká. Příslušností ke třídě A praní, do které je zařazená, vás tato pračka určitě nezklame.

Protože jde o průměrnou pračku střední třídy, nemůžete čekat, že bude tichá. Pokud jde o odstřeďování, pračka generuje zvuk o intenzitě až 76 dB. To už může být poměrně nepříjemné. Naopak při praní je hlučnost poměrně nízká, jen asi 59 dB. Nutno poznamenat, že decibely nerostou přímo úměrně, rozdíl mezi oběma hodnotami je tedy ještě výraznější, než by se mohlo zdát. Pro srovnání s jinými zvuky v domácnosti se můžete podívat na titulní stránku webu, kde se právě o hlucích v domácnosti rozepisujeme.

Nutno poznamenat, že hlučnost při odstřeďování by byla ještě větší, nebýt systému vyrovnávání nestability, kterým je tento model pračky vybaven. Je tak zabráněno přílišnému lomcování pračkou, která tedy nevibruje a je daleko stabilnější. I tak je však hluk poměrně citelný, proto doporučujeme umístit pračku do uzavřených prostor, do technické místnosti nebo do koupelny. Tím, že zavřete dveře, můžete hluk trochu utlumit.

Podíváme-li se na samotnou práci pračky, hlavní výhodu zde vidíme v jejím šestém smyslu. Tato senzorová technologie řídí celý prací cyklus. Prostřednictvím savosti prádla rozpozná velikost náplně a automaticky nastaví zdroje. Navíc neustále monituruje programy a zabezpečuje tak optimální výkon. Tímto způsobem lze ušetřit až 50 % energie, vody i času. Navíc vám model sám doporučí správnou dávku pracího prostředku.

1whirlpool-awe-66710

Výhodou pračky Whirlpool AWE 66710 je řízená optimalizace spotřeby vody. Znamená to, že si pračka, opět na základě savosti prádla, sama určí, kolik vody je pro praní potřeba. Stejně tak, aby zajistila maximální čistotu vašeho prádla, obsahuje pračka snímače, které kontrolují množství pěny v bubnu pračky. Kdyby náhodou prací prášek pěnil moc, mohlo by to mít na čistotu prádla neblahý vliv.

Podobně jako další pračky společnosti Whirlpool, i tato obsahuje Eco kuličku (klapku). Při napouštění vody a během praní uzavírá otvor v nádrži k čerpadlu, takže se prací prostředek zužitkuje dokonale a nevyplaví se zbytečně do odpadu, jako se tomu stávalo dříve.

Programy

Pračka Whirlpool AWE 66710 má k dispozici až 18 nejrůznějších programů. Samozřejmostí jsou prací cykly, jako je ten pro bavlnu, syntetiku i pro speciální program pro smíšené prádlo Denní 40°C. S tímto programem můžete vyprat mírně znečištěné prádlo při teplotě 40°C už za hodinu. Ještě rychlejší je program Rychlé 15 minut, který je sice určen pouze na lehce znečištěné oblečení (například od potu nebo prachu), ale zato je velmi rychlý. V případě, kdy potřebujete mít oblečení čisté dřív, než vyrazíte ráno do práce nebo než půjdete na nějakou událost, je přímo ideální.

4whirlpool-awe-66710

Rodiny s malými dětmi zase dozajista zaujme program s antibakteriální funkcí. Při praní velmi špinavého prádla využívá vysoké teploty s cílem důkladného odstranění skvrn a choroboplodných zárodků. Podobně často je využívaný program Jemné prádlo, při kterém můžete prát spodní prádlo nebo třeba halenky. Na druhou stranu, svůj program si vyžadují i hrubší tkaniny, jako jsou třeba rifle a jim určený program Jeans. Pro praní silně znečištěných oděvů zase můžete využít intenzivní a časové dlouhý program Clean+.

U pračky najdete také řadu dalších programů a funkcí, jako je třeba režim s nízkou teplotou určený pro praní barevného prádla Barvy 15°. Narazíte také na programy máchání a ždímání nebo intenzivní ždímání bez předchozího máchání. V protiváze stojí program intenzivní máchání, který důkladně odstraní zbytky pracího prášku i nečistoty vzniklé například z tvrdé vody.

Tak jako většina dnešních praček, má i tato k dispozici funkci odloženého startu. Spočívá v manuálním nastavení času praní. Je to velmi dobrý pomocník, ač se to nemusí na první pohled zdát. Určitě ji oceníte, pokud budete chtít pračku nastavit před ranním odchodem do práce, ale nebudete chtít mít prádlo zatuchnuté (což by se, pokud by dlouho leželo vlhké v pračce, stalo). Navíc je dobré využívat nočního proudu, což vám tato funkce umožní, aniž byste se museli okrádat o spánek. Stejně tak můžete odložit samotné ždímání. Buben se prostě naplní vodou a ke ždímání dojde později. K řízení pracího cyklu můžete použít také tlačítku Start/Pauza, díky kterému můžete praní kdykoliv přerušit (nebo dokonce úplně zastavit a přenastavit) a později zase pokračovat.

Programy

 • Bavlna/Antibakteriální
 • Bavlna
 • Syntetika
 • Jemné prádlo
 • Denní 40°C
 • Vlna/Ruční praní
 • Eco bavlna
 • Rychlé 15 minut
 • Jeans
 • Máchání a odstřeďování
 • Intenzivní odstřeďování
 • Vypouštění vody
 • Rychlé praní
 • Předpírka
 • Intenzivní máchání
 • Bez máchání
 • Clean +
 • Studené praní

Finální verdikt

Společnost Whirlpool si získala důvěru zákazníků všestrannou péči o jejich spokojenost. Právě proto nabízí na tuto pračku až pětiletou záruku (přesněji na její motor, respektive její kompresor). Jedinou podmínkou, abyste ji získali, je nutnost zaregistrovat spotřebič na adrese společnosti. To je za nás výrazné plus.

Model sám o sobě se řadí do vyšší střední třídy praček. O toto zařazení se zasloužila především technologií šestého smyslu. Stejně tak programová výbava je velmi dobrá. Můžete si být naprosto jistí, že se vám podaří nějaký užitečný program pro vaše prádlo najít a že o něj díky všemožným senzorům a technologiím bude dobře postaráno. Co se nám ale nelíbí, to je celkové provedení pračky a použité materiály. Tak jako většina praček plněných shora, i tato má být především praktická, bez přidané hodnoty komfortu a zajímavého designu. Avšak pokud hledáte spolehlivou a jednoduchou pračku za rozumnou cenu, v kombinaci se skvělou spotřebou a malými rozměry, je pro vás Whirlpool AWE 66710 nejlepší volbou.

Zjistit aktuální cenu

Parametry

 • Hlučnost při praní: 59 dB
 • Hlučnost při odstřeďování: 76 dB
 • Rozměry – výška: 90 cm
 • Rozměry – šířka: 40 cm
 • Rozměry – hloubka: 60 cm
 • Hmotnost: 60 kg
 • Maximální náplň: 6 kg
 • Objem bubnu: 42 l
 • Typ dveří: plast

2 komentáře: „Pračka Whirlpool AWE 66710 : Recenze

 • 18.4.2018 (16:35)
  Permalink

  Dobrý deň, prosím Vás, je potreba utesniť odtokovu hadicu eskapaskou?
  Ďakujem.

  Reagovat
  • 15.11.2018 (15:27)
   Permalink

   Dobrý den,
   my jsme tento problém neřešili, ale určitě tím nic nepokazíte 🙂

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *