Pračka Samsung WW 70K5210UW : Recenze

Samsung WW 70K5210UW

Samsung WW 70K5210UW
9.4

Kvalita praní

9.0 /10

Hlučnost

9.5 /10

Spotřeba

9.5 /10

Cena/výkon

9.5 /10

Výhody

 • Dvířka AddWash
 • Eco Bubble technologie
 • Smart Check kontrola
 • Hlučnost

Nevýhody

 • Nemožnost nastavit jazyk
 • Absence bezpečnostní hadice proti přetečení
 • Cena

Zjistit aktuální cenu

Časy, kdy se prádlo pralo ručně jednou za delší čas, ty už jsou naštěstí minulostí. Dnes nám život ulehčuje obrovské množství těchto spotřebičů, mezi které patří také pračka. Protože konkurence každým dnem roste, výrobci se nemohou dovolit přinést na trh něco horšího než jiné společnosti. Díky této rivalitě máte možnost si vybrat mezi nespočtem dobrých praček. Jak se ale z tolika funkcí a parametrů, které je charakterizují, nezbláznit? Proto jsme tu my, a nabízíme vám pomoc. V důkladných hodnoceních, která na našem webu najdete, shrnujeme pozitiva i negativa vybraných modelů praček. Dnes přišla řada na pračku Samsung WW 70K5210UW – tichou eleganci špičkové kvality.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Provedení

Pračka Samsung WW 70K5210UW se zařazuje mezi moderní pračky, které svým provedením zapůsobí na nejednoho potenciálního spotřebitele. Vyznačují se totiž chladnou elegancí, díky čemuž výrazně vyčnívají z davu klasických nudných bílých praček. Jsou velmi nápaditě kombinované s černou barvou. Tmavý hrubý lem dvířek spolu s technologií přídavných dvířek AddWash dotváří jakýsi seriózní a profesionální vzhled. Tato pračka nemusí být pouze pomocníkem pro praní prádla, ale také stylovým doplňkem vaší domácnosti, který jí dá moderní nádech.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Důležitější však je, co vám nabízí pračka uvnitř. S radostí si můžeme říct, že tento model obsahuje motor s digitálním invertorem. Je minimálně hlučný a vyznačuje se dlouhou životností. Aby byl výkon ještě vyšší a chod tišší, využívá během praní silné magnety. Spotřebuje daleko méně elektrické energie než univerzální motor. K tomu dochází odstraněním použití uhlíků. Navíc se tím snižuje opotřebení motoru a výrobce se nemusí bát motor doplnit desetiletou zárukou.

Stejně tak šikovný je buben pračky. Výrobci mu navrhli zdokonalený tvar Diamond Drum (diamantový buben), který umožňuje účinné a zároveň šetrné praní. Díky prohlubním ve tvaru diamantů se totiž prádlo pohybuje podél bubnu, zatímco menší otvory umožňují proudění vody. Prádlo tak nedrhne o stěny bubnu a brání se tak jeho zachycení nebo poškození vláken. Velmi dobře hodnotíme buben také z hlediska kapacity. Ta šplhá až na 7 kilogramů suchého prádla, čímž se pračka dostává do vyšší třídy praček. Je tedy ideální volbou pro větší rodiny a klidně se postará i o potřeby více než čtyřčlenné domácnosti.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Spotřeba a zpracování

Pračka Samsung WW 70K5210UW patří do nejšetrnější energetické třídy A+++. Na elektrické energii tedy nebude nijak prodělávat. Dobrá je také spotřeba vody. Ročně pračka spotřebuje průměrně pouze nějakých 7400 litrů vody, to je velmi dobrá hodnota. S otáčkami, kterých vykoná až 1200 za minutu, se zase dokáže postarat o dokonalé vyždímání prádla. V tom potom po skončení cyklu zůstává jen nějakých 45 až 54 % vody. Tím pádem se velmi výrazně zkrátí sušení. Vynikajícím parametrem této pračky je také její hlučnost. Při praní totiž generuje zvuk o výšce pouhých 54 decibelů. Řadí se tak mezi velmi tiché pračky. Během odstřeďování je to o něco horší, intenzita zvuku dosahuje až 74 decibelů, ale je potřeba si uvědomit, že to je stejné u všech praček. Zmíněných 74 dB naopak mezi pračkami patří mezi nadprůměrnou tichost. Pračka se tedy může hrdě pyšnit titulem tichá pračka.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Tento model vám nabízí skvělé výsledky praní i při nižších teplotách. Na tom má velkou zásluhu funkce ECO Bubble. Funguje na principu vstřikování vzduchu do vody smíšené s pracím prostředkem. Už na začátku cyklu se tak vytvoří bohatá pěna, která ulehčí a urychlí průnik detergentů do vláken prádla. Po vymáchání na vypraném oblečení nezůstanou žádné zbytky pracího prostředku v podobě nežádoucích skvrn, ani stopa. Naopak, tato technologie zaručuje vysokou účinnost praní i bez použití teplé vody, čímž je možné ušetřit až 70 % energie.

Vyníkající užitečnou technologií je Smart Check, která umožňuje rozpoznat a diagnostikovat poruchy pračky už v jejich počáteční fázi. Doporučují také jednoduchá řešení problémů pomocí aplikace pro chytré telefony. Ta je kompatibilní s operačními systémy Android i iOS, čímž pokrývá nejrozšířenější systémy telefonů. Protože vám tím odpadá nutnost volat při každé poruše servis nebo opraváře, ušetříte tím čas, peníze i starosti. Co je ale škoda, že pračka nedisponuje ovládáním přes telefon na dálku, třeba pomocí aplikace, jako tomu bývá u některých jiných modelů.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Co se nám u pračky Samsung WW 70K5210UW velice líbí, je nová myšlenka dvířek – dvířka AddWash. Určitě z praxe víte, že ne vždycky se vám podaří všechno prádlo uložit najednou do pračky a na nic nezapomenout. Ať už je to z nepozornosti, nebo kvůli dětem, které rády nosí věci na poslední chvíli, výsledek je stejný, že vám buďto nezbude než další den prát pár kousků, nebo počkat. Tato pračka má však tajnou zbraň právě v podobě AddWash. Díky těmto dvířkům vám stačí zmáčknout tlačítko pauzy, buben se vzápětí zastaví a dvířka snadno otevřete. Nicméně nejde to kdykoliv. Z důvodu vaší bezpečnosti se dají dvířka otevřít pouze tehdy, je-li teplota uvnitř nižší než 50°C. I v tuto chvíli vám hrozí nepříjemné opaření, proto doporučujeme opatrnost.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Pračka Samsung WW 70K5210UW má k dispozici také funkci odstraňování intenzivních skvrn. Stačí jediným stisknutím tlačítka aktivovat technologii Bubble Soak, která pomáhá odstranit celou řadu odolných skvrn. Oblečení během praní totiž nasákne bublinami, skvrny se uvolní a efektivně odstraní. To se nám velice líbí a jelikož to není tolik obvyklé, hodnotíme pračku velkým plusem.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Jinak u pračky najdeme také celou řadu obvyklých funkcí, které jsou pro dnešní pračky poměrně běžné, nikoliv však samozřejmé. Jednou z nich je třeba Odložený konec. Tímto prvkem disponuje téměř každá dobrá pračka a přestože se možná na první pohled jeví zbytečná, opak je pravdou. Až budete chtít prát v noci, nebo v době, kdy budete v práci, jistě ji oceníte. Domácnosti s dětmi zase dozajista potěší dětská pojistka, která zabrání otevření dvířek i pomačkání tlačítek během provozu pračky. Ovládání i dvířka jsou totiž blokovaná a vy se tedy nemusíte bát o bezpečnost dětí. Součástí výbavy pračky je také funkce Last Memory. V případě, že opakovaně perete se stejným režimem, nemusíte pokaždé znovu a znovu nastavovat prací cyklus. Last Memory totiž umožňuje zvolit naposledy použité nastavení i po vypnutí a zapnutí pračky.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Programy

Pračka Samsung WW 70K5210UW má k dispozici celkem 14 programů. Mezi ty základní patří třeba e-Bavlna, Dětské prádlo, Syntetika, Bavlna, Každodenní praní nebo Jemné prádlo. Stejně tak budete moci využít možnost Předpírky nebo Máchání. Co nám ale u pračky poněkud chybí, je speciální program na rifle i rychlý program. Naštěstí nechybí program na čištění bubnu. Po každém čtyřicátém praní vás pračka sama upozorní, že je na čase spustit program Ekologické čištěni bubnu. To celé proběhne bez chemie, pouze za pomoci vody a vysoké teploty.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Programy

 • e-Bavlna
 • Syntetika
 • Každodenní praní
 • Mimořádně ekonomické praní
 • Praní outdoorového oblečení
 • Praní dětského prádla
 • Praní vlny
 • Jemné prádlo
 • Odstřeďování
 • Ždímání s odstřeďováním
 • Ždímání +
 • Předpírka
 • Intenzivní praní
 • Čistení bubnu
 • Hedvábí

Finální verdikt

Pračku Samsung WW 70K5210UW můžeme s přehledem zařadit do vysoké třídy těchto spotřebičů. Své umístění si získala především díky extra šetrnému zacházení s prádlem skloubenému se skutečně nízkou spotřebou. Díky dvířkům AddWash je pak minimálně o krok před konkurenci. Obecně však tato pračka patří mezi velmi inovativní modely. Jejím jediným problémem je menší klientela, většina potenciálních zákazníků totiž sáhne raději po levnější variantě. Avšak výrobci, kteří dobře ví, co pračka poskytuje, se nemohou bát nastavit odpovídající cenu. Pračku tedy doporučujeme všem, kdo se nebojí za kvalitu zaplatit a zainvestovat do dražšího modelu.

Zjistit aktuální cenu

Parametry

 • Hlučnost při praní: 54 dB
 • Hlučnost při odstřeďování: 74 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 60 cm
 • Rozměry – hloubka: 55 cm
 • Hmotnost: 65 kg
 • Maximální náplň: 7 kg
 • Objem bubnu: 42 l
 • Typ dveří: sklo

6 komentářů: „Pračka Samsung WW 70K5210UW : Recenze

 • 23.8.2017 (0:22)
  Permalink

  Vše v recenzi sedi. A pere opravdu výborně i na velmi úsporný režim ECO. Poradí si i s nevypratelnými věcmi ze staré pračky a opravdu není potřeba víc nebo speciálního praciho prostředku. Mám verzi na 9kg s wifi a jsem maximálně spokojena.

  Reagovat
  • 25.3.2018 (12:21)
   Permalink

   Díky, i my si myslíme, že jde o velmi dobrou pračku 🙂

   Reagovat
 • 25.11.2017 (10:50)
  Permalink

  Má tato pračka možnost zvýšit objem vody na máchání?

  Reagovat
  • 25.3.2018 (12:23)
   Permalink

   Dobrý den, nesetkali jsme se s ní, ani jsme o ní nenašli nikde zmínku, takže spíše ne.

   Reagovat
  • 25.3.2018 (12:40)
   Permalink

   Dobrý den,
   dovolíme si nesouhlasit. Obecně se považuje za špatné číslo pod 1000 otáček, od 1200 do nějakých 1400 až 1600 otáček je optimum. Maximum otáček pak může dosáhnout až 1800 za minutu. Je ale potřeba se na tento parametr dívat trochu šířeji. Čím více otáček, tím lepší odstředění a menší zbytková vlhkost, to je pravda. Ale při velmi vysokých otáčkách (od 1400 nahoru) hrozí poškození vláken prádla, pokud není buben speciálně upravený a s jemným povrchem. Naopak, pod 1200 otáček za minutu je účinnost odstřeďování špatná. Pokud pračka nedisponuje povrchovou úpravou bubnu, která ho pro prádlo zjemní, snažte se spíše vyhnout maximálním otáčkám a vybírat v nižších hodnotách.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *