Pračka LG F 74A8QDS : Recenze

LG F 74A8QDS

LG F 74A8QDS
9.1

Kvalita praní

9.8 /10

Hlučnost

9.0 /10

Spotřeba

9.5 /10

Cena/výkon

8.0 /10

Výhody

 • Roční spotřeba
 • České menu na pračce
 • Programové vybavení
 • Parní praní

Nevýhody

 • Cena
 • Dveře se otevírají o malý úhel

Zjistit aktuální cenu

Dovedete si představit, že byste měli chodit prádlo prát k potoku? Na jaře, na podzim… My ne. Naštěstí jsou tu pračky. Tento šikovný spotřebič vám ušetří čas i práci. už nemusíte u praní několik hodin klečet a máchat všechno ručně, navíc jsou k dipozici také sušičky prádla, které vám ušetří práci se sušením. Celý prací proces se tedy od začátku až po uložení prádla do skříně smrskne na nějaké tři, čtyři hodiny, což je velmi krásné a je to pro naše hospodyňky velká úleva. navíc dnešní pračky jsou vybavené řadou funkcí a technologií, které mají praní přidat určitou kvalitu a hodnotu. Abyste se v nich však zvládli lépe orientovat, protože je jich opravdu hodně, chceme vám pomoct a připravili jsme pro vás soubor recenzí těchto pomocníků v domácnosti. Dnes vám v jeho rámci představíme pračku LG F 74A8QDS.

Pracka-LG-F74A8QDS

Provedení

Pračka LG F 74A8QDS nás na první pohled zaujala pěkným a propracovaným designem, kdy se zde v pěkném souměrném základu spojuje dohromady jednoduchost bílé barvy a kovový rám dveří. Mnohem více nás ale zájímá co je uvnitř. To hlavní je u pračky buben. Ten, kterým disponuje tento model, je inovativní a jeho textura zvyšuje kontakt s prádlem. Výsledkem působení tohoto prémiového bubnu je daleko efektivnější průběh praní, při kterém se mnohem účinněji odstraní špína i skvrny. Nová perforace napomáhá rychlejší cirkulaci vody, čímž se praní stává mnohem účinnějším a šetrnějším. Jeho pokrokový tvar navíc brání pevnému přilnutí prádla ke stěnám bubnu na konci cyklu, čímž by došlo ke zbytečnému pokrčení. Jeho objem je nadprůměrný, vejde se tam 7 kilogramů suchého prádla, což je dost. Do bubnu je navíc vidět díky proskleným dvířkům. U těch jsme ale našli jednu drobnou nevýhodu a sice, že nejdou otevřít příliš do strany. Některé pračky se dají otevírát až do 180°, tato však ne.

Tato pračka se navíc vyznačuje velmi kvalitním Direct DriveTM motorem. Představuje patentovaný motor s přímým pohonem, který je připevněný přímo uprostřed bubnu pračky. Toto řešení umožnilo odstranit řemen a kladky, které jsou jinak běžnou součástí motorů praček. Je extra spolehlivý a opravdu tichý. Pračka díky němu tlumí své vibrace a hluk, což dozajista oceníte, pokud ji nechcete umístit někam do uzavřených prostor dál od obývaných pokojů. Kvalitu motoru si ostatně uvědomují sami výrobci, kteří mu velmi věří a dávají na něj desetiletou záruku.

Pracka-LG-F74A8QDS

Tato automatická pračka je vybavená unikátní moderní technologií 6 Motion (6 pohyby bubnu), díky čemuž je možné využívat všechny vlastnosti krokového motoru. Mezi hlavní výhody patří dokonalá ovladatelnost (díky které může všech šest nových pohybů bubnu probíhat) a zefektivnění celého procesu praní. První fází technologie je pohyb s pádem, kdy buben posune prádlo nahoru a následně se zastaví, takže prádlo spadne zase na dno. Volný pád zabrání zauzlování během praní. Další fází je filtrace, kdy se nevyužívá prací prostředek. Následuje drhnutí, které zabezpečí rovnováhu praní, valivý pohyb i skákavý pohyb, což je zase určeno pro speciální druhy prádla. Přesněji valivý pohyb pro výkonné praní odolnějších látek, skákavý pohyb pro jemnější prádlo, které by se drhnutím o stěnu bubnu mohlo poškodit.

Pracka-LG-F74A8QDS

Na středu pračky jen stěží přehlédnete ovládání. Vpravo od něj se pak nachází velký a přehledný dotykový LED displej. Není těžké se s ním naučit zacházet, a navíc se nám líbí, že výrobci dbali také na bezpečnost. Zejména na bezpečnost dětí, aby si nemohly se spotřebičem jen tak hrát. Proto je pračka LG F 74A8QDS vybavena dětskou pojistkou, která je stejně tak schopná tento displej a ovládání zablokovat, jako zabránit otevření dveří během praní. Užitečnou funkcí pračky je také zvuková signalizace ukončení cyklu, na druhou stranu uživatel zde má možnost vypnout zvuk, pokud by ho snad mohl rušit.

Spotřeba a zpracování

Pračka LG F 74A8QDSpatří do energetické třídy A+++, díky čemuž můžete ušetřit při dobrém provozu až 40% energie v porovnání s třídou A. Spotřeba elektřiny je její velkou předností. Podobné je to s vodou, jejíž průměrná roční spotřeba se pohybuje na osmi a půl tisících litrech. Kromě těchto parametrů vychází velmi dobře i z hodnocení účinnosti odstřeďování. Řadí se v tomto ohledu do třídy A a dosahuje naprosto špičkových výsledků. V prádle totiž zůstane po skončení ždímání méně než 45 % vody. Toho dosahuje pračka díky vysokým maximálním otáčkám. Nejintenzivnější ždímání totiž můžete nastavit až na 1400 otáček za minutu.

Pracka-LG-F74A8QDS

Z hlediska hlučnosti patří pračka LG F 74A8QDS mezi tiché modely. Při praní generuje zvuk ve výšce pouhých 54 dB. Tato fáze je tak tichá, že víc než zvuk motoru uslyšíte šplouchání vody v bubnu. Při odstřeďování je to o něco horší, pračka bude hlučnější. Stále ji však můžeme zařadit mezi tiché pračky. Hlučnost ždímání je asi 73 dB. Pokud chcete získat o tomto údaji lepší představu, můžete nahlédnout na naši úvodní stránku, kde se jím zabýváme podrobněji a srovnáváme ho s jinými hluky v domácnosti.

Mnohem zajímavější je ale systémové vybavení této pračky. Běžná pračka LG je vybavena inteligentním systémem Fuzzy Logic, který ve spolupráci s Direct Drive motorem monitoruje, kolik prádla je v pračce, s pomocí čehož určí optimální prací čas. Stejně tak na základě těchto informací vyhodnotí potřebný počet cyklů ždímání a vypočítá optimální spotřebu vody. Během praní také čidla detekují, nebo případně upravují nevyváženost a nadměrnou tvorbu pěny, čímž zdokonalují výsledek praní. za použití této technologie pračka LG F 74A8QDS efektivněji hospodaří s vodou a elektřinou. To vše zabezpečuje optimální prací výkon při každém praní.

Funkcí, která nemá u konkurence obdoby, je inteligentní technologie NFC. Pomocí funkce Tag On vám umožňuje stahovat pomocí chytrého telefonu nové prací programy, jako například vlna, dětská péče nebo praní za studena. Stačí přiložit telefon k symbolu NFC Tag On na pračce a program nahrát. Na výběr je takových cyklů dvacet, přičemž společnost LG každoročně nabídku aktualizuje. S NFC souvisí také Smart Diagnosis. O co se jedná? Jde o systém kontroly pračky. Během pouhých 20 sekund je technologie schopná rozpoznat až 78 možných technických problémů a oznámit vám je.

Pracka-LG-F74A8QDS

Na první pohled ne příliš využívanou funkcí je Odložený start. Tato vychytávka si získává oblibu u čím dál více domácností, protože umožňuje prát nezávisle na tom, jestli je v daný moment člověk doma, nebo ne. V dnešní uspěchané době je to určitě výhoda, a přestože ji má většina praček, není to naprostá samozřejmost. Stejně tak obvyklá, ale ne samozřejmá, je možnost přerušit praní stisknutím tlačítka Start/Pauza, otevřít pračku a po opětovném zavření pokračovat. Nejde to ale vždy, zejména z důvodu bezpečnosti, pokud je v pračce příliš horko nebo pokud je v ní hodně vody.

Pračka má v sobě také zabudovaný systém duálního sprchování prádla. Jedná se o kombinaci sprchování prádla teplou vodou a parou, která přichází z parního generátoru. Tento pokrokový systém využívá tedy jak ohřátou vodu, tak i páru, přičemž obojí je přiváděno do středu bubnu, čímž je zaručen nejlepší výsledek praní. Oproti běžným parním pračkám, tato technika udržuje vysokou, stálou a pro praní optimální teplotu.

Pracka-LG-F74A8QDS

Programy

Pračka LG F 74A8QDS má v základu k dispozici celkem 14 programů. Samozřejmostí jsou prací cykly jako bavla, smíšené prádlo či syntetika. Kromě toho ale existuje dalších až 20 přídavných možností, jako je třeba předpírka nebo TurobWash (aktivní sprchování prádla čistou vodou), které jsou ke stažení a dají se do pračky nahrát dodatečně. Za zmínku určitě stojí také program AllergyCare, který je vhodný pro alergiky či děti, zkrátka pro všechny s citlivou pokožkou.

Pracka-LG-F74A8QDS

Velkou výhodu vidíme také v tom, že uživatelé mají programy plně pod kontrolou, protože si mohou sami navolit rychlost odstřeďování v hodnotách 400, 800, 1000 a 1400 otáček. Aby to výrobci dotáhli k dokonalosti, dávají také možnost nastavit teplotu praní, a to postupně 20, 40, 60 a až 95°C. Kromě toho nabízí pračka také máchání v různých úrovních i jako jeden program máchání a ždímání. Pro alergiky, děti a lidi s citlivou pokožkou je zde důkladné antialergické máchání, které dokáže při teplotě 40°C odstranit zbytky pracího prášku i skvrn a chrání tak pokožku uživatelů.

Revoluční parní technologie společnosti LG používá generátor skutečné páry, která vzniká přeměnou z vody. Je přivázena do horní části bubnu přes rozprašovací trysku, přičemž posléze vniká do tkanin a zajišťuje mnohem větší čistotu. Tato technologie se nazývá TrueSteam 3 v 1. Program pro alergiky zbavuje oděvy alergenu, program osvěžení prádla zase během velmi krátkého času zbaví vaše oblečení zápachu a pokrčení. Nakonec parní aviváž pouze čistou vodou oděvy změkčí a zbaví všech zbytků pracího prášku nebo skutečné aviváže.

Pracka-LG-F74A8QDS

Pračka se snaží přizpůsobit vám jako zákazníkům za každou cenu. Proto také můžete vyprat citlivé a jemné prádlo naprosto bez ždímání, tato možnost tady je. Stejně tak si můžete svůj oblíbený program sami navolit a uložit, takže ho příště můžete použít aniž byste ho museli znovu plánovat. To se hodí především v případě, když často využíváte jeden program.

Programy

 • Bavlna
 • Bavlna Smart
 • Smíšený textil
 • Syntetika
 • Přikrývky
 • Allergy Care
 • Osvěžení prádla
 • Jemná péče
 • Skvrny
 • Sportovní a outdoorové oblečení
 • Barevné prádlo (Dark Wash)
 • Tiché praní
 • Rychlý 14
 • Máchání a ždímání
 • Další programy je pak možné načíst přes mobil

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Finální verdikt

Pračku LG F 74A8QDS řadíme do špičkové třídy automatických praček s možností parního čištění. Je skvělou kombinací šetrnosti a výkonu, a disponuje velkým množstvím užitečných funkcí a pracích programů (základních i stažených dodatečně). Velmi se nám líbí přítomnost některých technologií, které nejsou tolik obvyklé, navíc jsme nenašli téměř žádné nevýhody. Rozhodně ji tedy doporučujeme všem, kdo čekají od pračky skutečně luxusní služby a nevadí jim poněkud vyšší cena.

Zjistit aktuální cenu

Pracka-LG-F74A8QDS

Parametry

 • Hlučnost při praní: 54 dB
 • Hlučnost při odstřeďování: 73 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 60 cm
 • Rozměry – hloubka: 59 cm
 • Hmotnost: 65 kg
 • Maximální náplň: 7 kg
 • Objem bubnu: 46 l
 • Typ dveří: sklo

4 komentáře: „Pračka LG F 74A8QDS : Recenze

 • 6.12.2017 (16:58)
  Permalink

  Máme zakoupenou pračku LG 72J6QNOW.Kde zjistím význam symbolů na ovládacím panelu? V návodu to není popsáno.Tyto symboly by měly být universální.Jedná se o sYmboly v 1. řádku .Moc děkuji.

  Reagovat
  • 25.3.2018 (12:28)
   Permalink

   Dobrý den,
   je chyba výrobce, že popis symbolů není součástí návodu. Zkuste se podívat například na Heuréku, kde bývají návody k výrobkům ke stažení, a najděte si některou novější pračku LG. Ne vždy jsou symboly univerzální pro všechny výrobce, ale v rámci jedné značky to dost často platí. Přiznávám, že s pračkou LG 72J6QNOW zkušenost nemám, ale je to jedna z možností, jak by se problém dal vyřešit.

   Reagovat
 • 3.8.2018 (21:56)
  Permalink

  dobry den ,
  mne tam chyba popis na aky istič ma byt zapojena , lebo 10A vyhadzuje, takze som ju este nevyskusal … dakujem za pochopenie

  Reagovat
  • 15.11.2018 (15:46)
   Permalink

   Dobrý den,
   my jsme se s problémem nesetkali. Hledali jsme dotyčnou informaci na internetu, ale nenašli jsme ji. Zkuste Heuréku – https://pracky.heureka.cz/lg-f74a8qds/, kde je ke stažení provozní list a návod.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *