Pračka Electrolux EW7F348SC : Recenze

Electrolux EW7F348SC

Electrolux EW7F348SC
9.4

Kvalita praní

9.4 /10

Hlučnost

9.5 /10

Spotřeba

9.4 /10

Cena/výkon

9.2 /10

Výhody

 • Velmi dobrá úroveň spotřeby
 • Bohaté funkční vybavení
 • Poměrně tichý chod
 • Parní programy

Nevýhody

 • Velká hmotnost a menší mobilita
 • Nevhodná délka kabelu

Zjistit aktuální cenu

Pračky jsou v dnešní době pro řadu domácností naprosto nezbytným pomocníkem. Téměř nikdo už nepere prádlo v ruce, když lze využít automatickou pračku, která udělá všechno za vás. Ovšem často se v naší praxi setkáváme s tím, že zákazníci časem svého rozhodnutí litují, protože si nevybrali pračku, která by se jim vyplácela. Abychom vám ušetřili starosti s výběrem, rozhodli jsme se vám pomoci. Dnes jsme se v naší recenzi zaměřili na pračku Electrolux EW7F348SC – jak z našeho testu vyšla?

Provedení

Na pračku Electrolux EW7F348SC, mimo jiné jednu z nejoblíbenějších praček této značky u nás, se podíváme nejprve po stránce fyzických parametrů. Jde o klasického příslušníka třídy volně stojících praček s předním plněním. Je možná nepohodlné, že se ke dvířkům musíte ohýbat, ale zato je kapacita pračky větší a její parametry jsou obecně o něco lepší. Co do rozměrů se pračka nikterak nevymyká průměru – na výšku měří celkem 85 centimetrů, na šířku 60 centimetrů a do hloubky 57,2 centimetrů. Hmotnost pračky je o něco vyšší, než na co jsme zvyklí. Celých 81 kilogramů je docela dost, což znamená, mimo jiné, určité komplikace při stěhování. Naštěstí má pračka 4 nastavitelné nožičky, díky kterým lze vyrovnávat nerovnosti podlahy u vás doma (což se vyplatí, protože pro správné fungování musí stát pračka stabilně a rovně).

Electrolux EW7F348SC - ovládací panel

Co se týče celkového provedení, to je podobné, s jakým se setkáváme i u ostatních praček Electrolux. Celá pračka je vyvedená v bílé barvě, přičemž ve spodní a horní části vidíme drobné zalomení. Je zde pouze pro efekt, ale do jisté míry změkčuje hranatý tvar pračky. Dvířka jsou prosklená, a mají velice elegantní nerezový rám, který se nám poměrně líbí. Celý dojem z pračky vylepšuje a oživuje ji. Navíc jsme rádi, že jsou dvířka ze skla, alespoň máte své prádlo během cyklu pod dohledem. V horní části pračky se pak nachází dávkovač pracího prostředku a přehledný ovládací panel. Ten sestává z kolečka pro volbu programu (u kterého oceňujeme, že popisky jsou v češtině, není to úplně obvyklé a do jisté míry to práci s pračkou zjednodušuje) a velkého černého Medium Led High displeje, který vám zprostředkovává přehled o průběhu pracího cyklu.

Co se týče vnitřních komponent pračky, začali bychom rádi bubnem. Ten je nerezový, má maximální kapacitu 8 kilogramů prádla, což je při objemu 55 litrů poměrně dobrý výsledek. Navíc disponuje technologií automatického vyvažování. Dále pračka sestává ze speciálního ÖKO invertorového motoru, který funguje výrazně lépe, než klasický uhlíkový motor. Je řízen přímo elektronicky, což umožňuje plynulou regulací a hladký chod bez zadrhávání. Tento systém je celkově tišší, spolehlivější a invertorový motor má ve srovnání s klasickým výrazně delší životnost. Délka napouštěcí hadice je 130 centimetrů, což je slušná hodnota, délka vypouštěcí pak 145 centimetrů. Taktéž je to dost, abyste pračku pohodlně připojili. Poslední informace, kterou vám můžeme dát, je délka kabelu pro zapojení do elektrické sítě – 180 centimetrů, což je dobrá hodnota.

Electrolux EW7F348SC

Spotřeba a zpracování

Přejděme plynule od fyzických parametrů k hodnotám ryze technickým.  Ty nejdůležitější vyčteme, jako u většiny spotřebičů, z energetického štítku, který je výrobce ze zákona povinen k přístroji dodávat. U pračky Electrolux EW7F348SC vám tento lístek prozradí například to, že spotřebou se řadí do nejvyšší a nejúspornější třídy A+++, která pro vás znamená značné šetření na elektrické energii. Rozhodně vám pračka nebude potají vysávat peněženku. Průměrná roční spotřeba energie činí 137 kWh, spotřeba vody za rok je 10 999 litrů. Tyto údaje jsou pro vás ale spíše orientační, jsou vypočítané v testovací laboratoři pro průměrné používání pračky a vy byste se spíše měli dívat na údaje pro jednotlivé cykly.  Počítejte tedy s tím, že spotřeba elektřiny na jeden cyklus je 0,5 kWh a spotřeba vody 54 litrů.

Další věcí, kterou byste měli u pračky sledovat, je určitě její hlučnost. Tu také najdete na energetickém štítku, dokonce ve dvou formách. První z nich udává hlučnost při praní, druhá při odstřeďování (která bývá, často i velmi výrazně vyšší). Pračka Electrolux EW7F348SC dosahuje při praní intenzity hluku 51 decibelů, při odstřeďování výrazně více, až 75 decibelů. Nám však zvuk přijde velmi pronikavý a tedy značně nepříjemný. První z hodnot je podle nás velmi dobrá, druhá už tak moc ne. Co se týče otáček, pračka jich zvládne za minutu maximálně 1400, což je velmi dobrá hodnota, naprosto optimální, aby bylo odstřeďování kvalitní, ale zároveň, aby se nepoškodila vlákna vašeho oblečení. Z toho plyne i dobrá účinnost odstřeďování, která je třídy B (znamená to tedy jen 52 % zbytkovou vlhkost v prádle). Účinnost praní je pak třídy A.

Electrolux EW7F348SC energetický štítek

Přejděme nyní k funkčnímu vybavení pračky. Z funkcí, které bychom označili za základní, disponuje pračka možnosti odložení startu až od 20 hodin, což se vám vyplatí, pokud chcete využít zvýhodněných nočních tarifů elektřiny nebo pokud chcete mít oblečení vyprané po návratu z práce, ale zároveň nechcete, aby v bubnu zatuchlo. Stejně tak pračce nechybí dětská pojistka, díky které nemohou vaše ratolesti během cyklu s přístrojem manipulovat. Pro bezpečnost je zde systém AquaStop, který vás chrání proti vytopení. Nechybí dnes také poměrně obvyklá technologie SensiCare, díky které je program přizpůsoben náplni prádla. Praní je tak k oblečení šetrnější a netrvá tak dlouho.

Co zmínit z dalších technologií? Určitě parní cykly technologie SteamCare, o těch si ale povíme více v kapitolce o programech. Další technologie, FreshScent, kombinuje krátký cyklus a jemnou páru pro provzdušnění a osvěžení vašeho prádla. Pračce Electrolux EW7F348SC pak nechybí ani funkce SoftPlus, která zajišťuje rovnoměrné namočení a rovnoměrný přístup aviváže k prádlu díky vhodnému rozložení v bubnu. Dokonalé využití pracího prostředku pak zajišťuje protipěnový systém, zatímco funkce TimeManager umožňuje nastavit délku pracího cyklu tak, aby vám čas plně vyhovoval.

Electrolux EW7F348SC buben

Programy

Programové vybavení pračky Electrolux EW7F348SC je poměrně bohaté a hlavně zabírá široké spektrum potřeb uživatelů. Nabízí vám celkem 14 programů. Nechybí jak základní programy pro bavlnu a syntetiku, tak i speciální programy pro jemné prádlo, lůžkoviny nebo sportovní oblečení (což oceňujeme). Jsme rádi, že pračka obsahuje program pro praní džín a velice se nám líbí program jemného praní pro bavlnu a hedvábí, který je k prádlu obzvláště šetrný. K programům pak přináleží funkce Time Manager pro nastavení délky programu a možnost nastavení teploty.

Electrolux EW7F348SC pračka

Programy:

 • Bavlna
 • Bavlna Eco
 • Syntetika
 • Jemné
 • Kašmír
 • FreshScent
 • Odstředění/Vypouštění
 • Máchání
 • Přikrývka
 • Rychlý
 • Sport
 • Outdoor
 • Denim
 • Vlna

Verdikt

Jak tedy pračku Electrolux EW7F348SC hodnotíme na závěr? Rozhodně se nám líbí po designové stránce, má snadné a intuitivní ovládání, dobrou kapacitu a velice dobrou úroveň spotřeby. S hlučností je to horší, stejně tak je pračka docela těžká a tedy málo mobilní. Podle nás to ale kompenzuje široké funkční a technologické vybavení pračky, dobrá úroveň odstřeďování a dostatečný počet otáček za minutu. Z našeho pohledu se tedy jedná o velmi šikovného pomocníka, navíc s bohatou programovou nabídkou, který najde uplatnění i ve větších domácnostech o čtyřech nebo pěti členech. Rozhodně doporučujeme.

Zjistit aktuální cenu

Parametry:

 • Hlučnost při odstřeďování: 75 dB
 • Hlučnost při praní: 51 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 60 cm
 • Rozměry – hloubka: 57,2 cm
 • Hmotnost: 81 kg
 • Maximální náplň: 8 kg
 • Objem bubnu: 55 l
 • Typ dveří: sklo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *