Pračka Beko WMB 51032 CS PTY : Recenze

Beko WMB 51032 CS PTY

Beko WMB 51032 CS PTY
8.3

Kvalita praní

8.0 /10

Hlučnost

8.6 /10

Spotřeba

8.4 /10

Cena/výkon

8.0 /10

Výhody

 • Program BabyProtect
 • Tichý chod
 • Snadná obsluha

Nevýhody

 • Nelze nastavit teplotu, ani otáčky
 • Chybí nastavitelné nožičky

Zjistit aktuální cenu

Jak šel čas, vyvíjela se i lidská společnost. Dávno už nepereme prádlo u potoka, vznikly pračky, nejdříve dřevěné, pak kovové… a došli jsme až k dnešku, kdy se takovéto pračky na elektřinu staly neoddělitelnou součástí našich domácností. Kromě toho, že zefektivňují náš čas, nám také ulehčují práci. A tak se nelze divit, že dnešní trh je těmito spotřebiči doslova přesycený, a aby vás výrobci zaujali, musí vytvářet stále nové a nové inovace a technologie. Můžete se tak setkat s názvy, jako například PHR, systém Antiball a podobně. O co jde? Všechno jsou to technologie, se kterými se setkáte například u pračky Beko WMB 51032 CS PTY, kterou vám dnes do detailu představíme.

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Provedení

Tato pračka patří mezi spotřebiče s bočním plněním. Designově je velmi pěkně vyladěná s jemnými křivkami a šikovně umístěnými dvířky a displejem. Co se nám u ní úplně nelíbí, je absence nastavitelných nožiček, protože její vyvažování je pak o něco složitější. Nicméně i tak hodnotíme design tohoto modelu společnosti Beko velmi dobře. Ostatně výrobky této firmy většinou vždycky vypadají pěkně. To důležité se však odehrává uvnitř, v bubnu. Ten je z nerezu, má kapacitu 5 kg (což není zrovna moc a je to vhodné tak pro menší domácnost) a objem 40 litrů.

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

U pračky jinak najdeme šikovných technologických vychytávek. Zatímco starší typy praček často pouštěly část pracího prostředku bez využití ven, tato pračka má vyvinutý speciální Optiball System, díky kterému se využije prací prostředek všechen a neunikne ho ani zrnko. To je oproti jiným modelům velká výhoda. Navíc má pračka Beko WMB 51032 CS PTY speciálně navržené HI-TECH ohřevné těleso, které je pokryté vrstvou niklu (čímž je dokonale chráněno proti korozi). Jeho životnost je až 100-krát vyšší v porovnání s jinými ohřevnými prvky. Z toho důvodu se tedy u této pračky nemusíme tolik bát vodního kamene. Za zmínku stojí také bezpečnostní hadice AquaStop, která spolehlivě zastaví přívod vody v případě, že dojde k poruše a pračka začne téct.

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Co se nám také líbí, je digitální informační displej na pravé straně pračky. Ten ukazuje zbývající čas i průběh programu. A aniž bychom vás chtěli podceňovat, myslíme si, že zcela jistě oceníte fakt, že ovládací panel je i v našem mateřském jazyku. To je opět velká výhoda proti konkurenci. Co se nám ale naopak nelíbí, je trochu horší systém dvířek. Jsou sice prosklené, což je dobře, ale někdy zůstává po skončení pracího cyklu ve dvířkách voda. Může se tedy stát, že po vyprání vám vyteče na čerstvě vyprané prádlo. To asi úplně nechceme, ne?

Spotřeba a zpracování

Tato pračka, model Beko WMB 51032 CS PTY patří do druhé nejšetrnější energetické třídy A++. To není špatné, znamená to poměrně šetrný a úsporný provoz. Sice ne úplně špičkový, ale pomůže vám ušetřit. Pokud jde o spotřebu vody, ta je přímo ukázková, pouze 7700 litrů, což je hodně dobrý výsledek který stojí za pochvalu. Co se týče ždímání, tato pračka dosahuje maximálně 1000 otáček za minutu. V účinnosti odstřeďování tedy patří až do třídy C, což není až tolik slavné. Znamená to zhruba 60 % zbytkové vody v prádle.

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Stejně tak nám u této pračky trochu vadí, že nemá žádné výraznější technologie, které by eliminovaly hlučnost. Během praní tedy dosahuje poměrně průměrné hodnoty 59 decibelů. To by ještě nebylo tolik, ovšem během odstřeďování se intenzita zvuku vyšplhá až k 77 decibelům. I bez většího fyzikálního vzdělání je vám jasné, že je to velmi výrazný rozdíl. Pravda, zákazníci jsou i s takovou hlučností většinou spokojení, jedná se o levnější pračku u které se vrcholný luxus ani nepředpokládá. My bychom vám ale přesto doporučili umístit ji dále od obytných místností, do nějaké technické komůrky nebo do koupelny. Pro lepší představu o jaký hluk se jedná se můžete podívat na naši titulní stránku, kde se této kapitole věnujeme podrobněji.

Tyto nevýhody, o kterých mluvíme, ale plně vyrovnávají funkce, kterými je pračka vybavená. Některé technologie, které jí byly dány do vínku, jsou totiž naprosto jedinečné právě pro výrobky Beko. Ale pojďme postupně. Hodně se nám třeba u pračky Beko WMB 51032 CS PTY líbí množstevní automatika. Jde o technologii, díky které si pračka sama zvolí optimální otáčky, program, množství vody a podobně. Můžete tak hodně ušetřit na nákladech. Opačně funguje funkce Express, která výrazně zintenzivní proces praní a sníží jeho délku až o 50 % času, ovšem pravda za zvýšených nároků na vodu a elektřinu.

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Elektronické vyvažování náplně sice nepatří v dnešní době mezi nejoriginálnější vlastnosti praček, ale přesto musíme přítomnost této funkce ocenit. Jedná se o šikovný a jednoduchý systém, které se snaží zajistit správné rozložení prádla v bubnu, aby bylo rovnoměrné a podmínky pro praní byly pro každý kus prádla stejné. Navíc pomáhá eliminovat vibrace i hluk a zajišťuje maximální stabilitu jak během praní, tak i během odstřeďování. Stejně tak funkce odloženého startu už dnes není nijak originální, ale o to je užitečnější, pokud potřebujete spustit pračku v době, kdy budete pryč nebo kdy třeba budete spát. Co je naopak pro výrobky Beko jedinečné, je funkce PHR. Díky této inovativní technologii už nemusíte mít starosti s chlupy na oblečení, protože ty se během praní odstraní.

Programy

Tato pračka střední třídy má k dispozici 15 programů. Patří sem jak ty nejzákladnější funkce, jako je režim bavlna, syntetika, či jemné prádlo, tak i řada pokročilejších a sofistikovanějších programů. Drobnou nevýhodou je, že si nemůžete nastavit ani teplotu, ani otáčky, protože jsou pro každý program pevně stanovené. Na druhou stranu, pokud nemáte s ovládáním pračky větší zkušenosti, je to pro vás jednodušší.

Obrovskou výhodou pračky Beko WMB 51032 CS PTY je program BabyProtect. Tato technologie je specifická u mnohých spotřebičů společnosti Beko (nejen u praček, ale například i u sušiček nebo myček). Tento program zajistí dokonalé vyprání prádla nejen pro děti, ale i pro alergiky. Je ideální pokaždé, když potřebujete z nějakého důvodu sterilizovat prádlo. Vyšší teplota totiž zlikviduje všechny choroboplodné zárodky a bakterie v látce. Intenzivní proplachování prádla pak dokonale odstraní zbytky pracích prostředků a aviváže. Ne nadarmo získal tento program certifikát institutu LGA, který potvrzuje 99,99% úroveň sterilizace.

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Zajímavých programů ale nabízí Beko WMB 51032 CS PTY vícero. Velmi zajímavý je třeba program Express super rychlý, který je určený pro praní pouze lehce zašpiněných tkanin. Umožňuje vyprání 2 kg prádla v rozmezí teplot od 0 do 30°C za téměř neuvěřitelných 14 minut. Podobně funguje také program Denní Express, které je ale úspornější. Umožňuje prát ve vyšších teplotách, ale je o něco méně intenzivní, doporučujeme ho tedy používat jen pro velmi krátce nošené oblečení. Podobně funguje také prací cyklus Sport, který je stvořený pro ty aktivnější z nás. Pere na 40°C a je určený pro mírně zašpiněné sportovní oblečení. Docela šikovné je podle nás i takzvané Ruční praní, díky kterému můžete dát do pračky i extrémně jemné materiály, jako je hedvábí nebo kašmír. Je tak jemný, že klidně můžete ignorovat štítky na oblečení a svěřit pračce i to, co je určené jen pro praní do ruky.

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Programy

 • Bavlna
 • Bavlna Eco
 • BabyProtect
 • Mix 40
 • Vlna
 • Tmavé prádlo
 • Košile
 • Syntetika
 • Ruční praní
 • Odstřeďování + vypouštění
 • Máchání
 • Express super rychlý
 • Denní express
 • Jemné prádlo
 • Sport

Finální verdikt

Pračku Beko WMB 51032 CS PTY řadíme mezi jeden z nejlepších modelů s předním plněním. Došlo u ní k užitečnému skloubení funkcí a spotřeby, zejména vody. Ta je totiž opravdu špičková. S energetickou třídou už je to o něco horší a spotřeba je poněkud větší, než je tomu u konkurence, ale není to tak zlé. Naopak, funkce, jako třeba PHR nebo BabyProtect jsou na trhu tak jedinečné, že by nám za o něco málo vyšší spotřebu pračky stály. Přestože není nejtišší, patří k modelům s vysokou kvalitou praní a velkým množstvím programů. To je potřeba při koupi všechno zohlednit. Navíc obrovskou výhodou, která ukazuje nakolik firma svým výrobkům věří, je až pětiletá záruka po registraci pračky. Vzhledem k příznivé ceně a dobrým vlastnostem ji tedy můžeme určitě doporučit.

Zjistit aktuální cenu

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Parametry

 • Hlučnost při praní: 59 dB
 • Hlučnost při odstřeďování: 77 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 60 cm
 • Rozměry – hloubka: 41,5 cm
 • Hmotnost: 56 kg
 • Maximální náplň: 5 kg
 • Objem bubnu: 40 l
 • Typ dveří: sklo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *