Pračka a sušička Samsung WD80J6410AW : Recenze

Samsung WD80J6410AW

Samsung WD80J6410AW
8

Kvalita praní

9.0 /10

Hlučnost

8.5 /10

Spotřeba

7.0 /10

Cena/výkon

7.5 /10

Výhody

 • Kombinace se sušičkou
 • Desing
 • Dezinfekce prádla

Nevýhody

 • Zvýšená poruchovost
 • Spotřeba
 • Málo obsáhlý návod
 • Menší množství programů

Zjistit aktuální cenu

Život bez praček už by si v současnosti málokdo dokázal představit. Přeci jen, svou úlohu plní už více než dvě století. Ulehčují nám domácí práce a zefektivňují náš čas. A co je naprosto ideální, pokud máte k dispozici i sušičku prádla. V takovém případě bude prádlo vyprané i suché za méně než čtyři hodiny. Ovšem vlastnit dva takové spotřebiče může být prostorově docela náročné, zvláště, pokud bydlíte v paneláku. Řešením mnohých domácností je proto zakoupení pračky kombinované se sušičkou. Abyste měli o této problematice dobrý přehled, na úvodní stránce našeho webu najdete o těchto modelech více, včetně jejich pozitiv a negativ. Dost ale řečí, přejděme přímo ke konkrétním modelům. Dnes jsme si pro vás připravili recenzi pračky Samsung WD 80J6410AW, kterou považujeme za jednu z nejlepších praček kombinovaných se sušičkou. Má řadu výhod a je dostupná za relativně nízkou cenu.

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Provedení

Pračka se sušičkou Samsung WD 80J6410AW spojuje moderní technologii s jedinečným designem. Prosklená dvířka jsou orámovaná hrubým černým rámem. Vyznačují se dvojitým povrchem – zevnitř sklo, zvenčí plast křišťálově modré barvy, což jim dodává zvláštní nádech a celé pračce se tak dostává jedinečného a elegantního vzhledu. Výhodou také je, že povrch dvířek takto nikdy nebude horký. Uvnitř pračky najdete diamantový buben, který je specifický svým zdokonaleným tvarem. Diamond Drum umožňuje účinné a zároveň šetrné praní. Díky prohlubním ve tvaru diamantu se prádlo pohybuje podél jedinečně navrženého bubnu, navíc menší otvory umožňují proudění vody a zabraňují zachycení či poškození tkaniny.

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Na jedno praní je buben schopen pojmout až 8 kilogramů prádla. To je výrazně více, než je tomu u jiných praček. Problém však je se sušením prádla. Ušetříte sice v koupelně místo, ale když vyndáte mokré prádlo, zpátky k sušení už ho můžete vložit pouze šest kilogramů. Navíc mokré prádlo je těžší, takže ho budete sušit nejméně na dvakrát. I přesto ale tento model patří mezi nejobjemnější na trhu, často je kapacita ještě menší. Kromě bubnu v pračce najdete také motor s digitálním invertorem, který zabezpečuje vysokou energetickou účinnost s minimální hlučností. Vyznačuje se dlouhotrvajícím výkonem, je certifikovaný na životnost až 20 let. Zároveň je chráněný desetiletou zárukou.

Poměrně šikovné je také ovládání pračky. Na jejím středu najdete ovládací panel s velkým displejem, se kterým není těžké se naučit zacházet. Navíc má pračka zvukovou signalizaci, která vás po ukončení programu bude informovat. Pokud by vám ale náhodou zvuk připadal nepříjemný, můžete tyto signály vypnout, to je drobná výhoda tohoto modelu. Co však hodnotíme ještě lépe, to je přítomnost dětské pojistky. Děti jsou nezbedné a rády zkoumají, co se dá s takovými spotřebiči dělat. Tady ale můžete zablokovat jak dveře, tak i ovládání, čímž svým dětem zajistíte stoprocentní bezpečnost během praní nebo sušení.

Spotřeba a zpracování

Pračka se sušičkou Samsung WD 80J6410AW patří do energetické třídy A. Není to pro pračku sice špičková kategorie, nicméně v kombinace se sušičkou patří mezi ty lepší spotřebiče (je potřeba si uvědomit, že sušičky se spotřebou pohybují v jiných číslech než pračky). Spotřeba vody je také výrazně vyšší než u řady praček, v průměru je to až 10560 litrů vody. Právě tyto parametry jsou u modelů 2 v 1 velkým mínusem. Spotřeba při praní je sama o sobě vysoká, v kombinaci se sušením se ale může i ztrojnásobit.

Co nám alespoň trochu vylepšuje celkový dojem z tohoto modelu, je její odstřeďování. Ždímat totiž můžete s intenzitou až 1400 otáček za minutu a z hlediska účinnosti ždímání patří model do skupiny A, což znamená, že po vyprání zůstává v prádle méně než 45% vody. Do kategorie A patří tato pračka i v rámci úrovně účinnosti praní. A pozor, do obou skupin mnohdy nepatří ani ty nejlepší pračky na trhu. Tady tedy vidíme určitou protiváhu vysoké spotřeby.

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Výborným parametrem této pračky je její hlučnost. Během praní tento kombinovaný model generuje zvuk ve výšce pouze 54 dB, čímž se řadí mezi ty nejtišší pračky, které jsou k dostání. Odstřeďování je sice o něco průměrnější, nicméně však stále v normě. Intenzita zvuku se zde zastaví na 73 dB. Co je však nadprůměrné, je hlučnost během sušení. Dosahuje zde pouhých 62 decibelů, což je dobrý výsledek. Pro porovnání, běžné sušičky mají hlučnost kolem 65 dB, některé levnější ještě mnohem vyšší.

Co se nám velice líbí, je systém automatického monitorování chyb Smart Check, který rozpoznává a diagnostikuje problémy pomocí aplikace pro chytré telefony a zároveň vám doporučuje vhodná řešení. Šetří tak tedy vaše peníze i váš čas a nenutí vás zbytečně kontaktovat servis. Jako aplikace je tento systém vhodný jak pro systém iOS, tak pro Android. Nicméně to, že vám poradí a doporučí řešení neznamená, že ušetříte za servis, nebo že nebudete muset pračku hlídat, naopak. Měli byste se spoléhat i na vlastní myšlení a smysly. Smart Check však není jediná technologie, kterou pračka disponuje. Jediným zmáčknutím tlačítka můžete aktivovat například technologii Bubble Soak, která pomáhá odstraňovat velmi odolné skvrny. Oblečení nechá důkladně nasáknout bublinami, které skvrny uvolní a účinně odstraní.

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Technologie Air Wash zbaví zase vaše oblečení pachů a bakterií, díky čemuž bude svěže vonět. Nepříjemné pachy a choroboplodné zárodky se odstraňují pomocí ohřátého vzduchu bez použití vody, pracího prostředku nebo jiných chemikálií, pouze za pomoci horkého vzduchu. To se hodí třeba tehdy, pokud někdo z rodiny onemocní a vy chcete eliminovat riziko nákazy. Potěší to však také alergiky, děti, nebo třeba ženy trpící gynekologickými problémy. Zahubí totiž mikroorganismy v prádle a nemusíte ho tak sterilizovat dodatečně.

Tak jako řada dalších praček, i tato má možnost odložení startu až od 24 hodin. Nemá cenu se o této funkci déle rozepisovat, je natolik běžná a snadná k použití, že k ní není moc co říct. Využijete ji například tehdy, když potřebujete přes den vyprat prádlo, ale protože jste v práci, nemůžete ho po skončení pracího cyklu vyndat. Ale když zůstane do večera v pračce, zatuchne a ztratí svěžest. Pak vám tato možnost pomůže, protože můžete nastavit konec praní na dobu, kdy se vrátíte z práce domů a vyndáte své prádlo těsně po skončení.

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Programy

Programová výbava této pračky je poměrně bohatá. Samsung WD 80J6410AW vám nabízí celkem  13 různých programů pro praní. Užitečnou vlastností je zde funkce Last Memory, tedy paměť posledního cyklu. Ta vám umožňuje zvolit poslední využitý program, abyste tak ušetřili alespoň chvilku času, který byste jinak museli věnovat nastavování.

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Drobnou nevýhodu jsme zpozorovali u délky některých pracích cyklů. Někdy se na displeji zobrazí kratší čas, než je skutečná délka programu, a naopak. To se nám moc nelíbí. Na druhou stranu, setkali jsme se s tím u více druhů praček, nejen u této. Co se nám zamlouvá, je technologie Super Speed, která umožňuje účinně vyprat až 5 kilogramů prádla během 59 minut díky rychlejšímu odstřeďování. Nechybí zde ani šetrný program (v tomto případě se jmenuje Eco Bubble), který aktivuje pomocí bublinek prací prostředek, ten pak snáze proniká skrze vlákna oblečení a odstraňuje nečistoty. Tím, že tento způsob je účinný už při nějakých 15°C, můžete ušetřit na ohřevu vody značné množství energie. Šikovný je také program Čištění bubnu. Technologie Eco Drum Clean udržuje vaši pračku v maximální svěžesti, ovšem bez použití silných chemikálií. Navíc si o čištění včas řekne sám.

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Programy

 • Dětské prádlo
 • Bavlna
 • Pohlcovač pachů
 • Čistení bubnu
 • Outdoor
 • Máchání a ždímání
 • Super Eco
 • Syntetika
 • Vlna
 • Super rychlost
 • Intenzivní, predpírka
 • Sanitization
 • Cotton Dry
 • Synthetics Dry
 • 15′ Quick Wash

Finální verdikt

V případě praček kombinovaných se sušičkami nezaujímáme zrovna příznivé stanovisko. Na úvodní stránce tyto modely všeobecně charakterizujeme a veškeré klady a zápory těchto spotřebičů si tam můžete přečíst. Nyní stačí říct, že pračka 2 v 1 se vyznačuje větším množstvím negativ než pozitiv. Nemají dobrou spotřebu, často jsou poruchové v důsledku elektronické složitosti a také náročné na opravu. Pračka se sušičkou Samsung WD 80J6410AW má sice vlastní systém diagnostiky Smart Diagnosis, nicméně i tak je zde zvýšené riziko.

Prát ovšem dokáže velmi rychle a efektivně (čehož jsou důkazem například programy Rychlé praní nebo funkce Super Speed) a také s vysokou kvalitou. Výbornou vlastností je také možnost dezinfekce prádla pomocí horkého vzduchu. Ten dosahuje takových teplot, že je schopen prádlo doslova sterilizovat. Nicméně i přes tyto výhody doporučujeme tento dražší produkt pouze domácnostem, které si z důvodu menších rozměrů bytu nemohou dovolit koupit set dvou spotřebičů, tedy pračky i sušičky zvlášť. Ten je totiž podle nás mnohem lepší.

Zjistit aktuální cenu

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Parametry

 • Hlučnost při praní: 54 dB
 • Hlučnost při odstřeďování: 73 dB
 • Hlučnost při sušení: 62 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 60 cm
 • Rozměry – hloubka: 65 cm
 • Hmotnost: 71 kg
 • Maximální náplň: 8 kg
 • Objem bubnu: 48 l
 • Typ dveří: průhledný plast a sklo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *